REKLAMA

Robert Zuba z Końskich wicemistrzem Polski w boksie! [zdjęcia]

16-letni Robert Zuba z Końskich wczoraj został wicemistrzem Polski kadetów w boksie amatorskim (olimpijskim) w kategorii do 54 kilogramów. Zuba rywalizował podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w Łomży w województwie podlaskim. To impreza będąca formalnymi Mistrzostwami Polski Kadetów. Młody bokser reprezentuje obecnie KSW KO Opoczno. 

REKLAMA

Robert Zuba to 16-letni mieszkaniec Końskich, uczeń Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w naszym mieście. Boks zaczynał trenować w  klubie „Boxing Końskie” kilka lat temu. Nieco później, żeby zwiększyć ilość treningów i zdobywać kolejne doświadczenia zaczął jeździć na treningi do Opoczna do KSW KO, gdzie nadal rozwija się pod okiem trenera Adama Pokusy. W momencie kiedy covid zatrzymał możliwość organizowania dalszych treningów w Końskich nadal jeździł na treningi do Opoczna oraz trenował samodzielnie.

REKLAMA

Ta wytrwałość popłaciła, bo w marcu Zuba zdobył złoty medal na mistrzostwach okręgu i ten sukces dał mu kwalifikację do wspomnianej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łomży. Tam nasz zawodnik wygrał 3 pojedynki i jedynie w finale, który odbył się w czwartek musiał pogodzić się z decyzją sędziów po zaciętym pojedynku z przyszłym mistrzem Kacprem Frymusem. Tym samym Robert Zuba został wicemistrzem Polski kadetów.

Warto zaznaczyć że od pewnego czasu Robert miał również możliwość przygotowywać się do zawodów na treningach bokserskich organizowanych raz w tygodniu w Koneckim Klubie Karate Kyokushin dla zawodników z klubu. W najbliższym czasie planowane jest stworzenie sekcji bokserskiej, aby młodzi ludzie, tacy jak Robert mieli swoje miejsce do doskonalenia się w tym sporcie w naszym mieście, o czym informować będziemy niebawem. Natomiast młodemu mistrzowi boksu serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia (KS KO Opoczno):

REKLAMA

One thought on “Robert Zuba z Końskich wicemistrzem Polski w boksie! [zdjęcia]

  1. […] wicemistrzem Polski w boksie w kategorii do 54 kilogramów kadetów (o samych mistrzostwach więcej TUTAJ). Porozmawialiśmy z nim podczas jednego z treningów, a przy okazji podpytaliśmy o możliwość […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *