REKLAMA

Rodzinne ściganie na wysokim poziomie w Rudzie Malenieckiej [wideo]

Wyścig kolarski w Rudzie Malenieckiej to już coroczna tradycja. Impreza ta łączy w sobie familijny piknik oraz rywalizację kilku najlepszych zawodników. 

REKLAMA

Organizatorem wydarzenia jest gminny radny – Gerard Pachuc, który już od kilkunastu lat zaprasza do miejscowości kolarzy górskich z całej Polski, a także okolicznych mieszkańców. Od jakiegoś czasu zakręconego na punkcie rowerów mieszkańca wspiera też gmina. Tym razem po lasach wokół Rudy Malenieckiej ścigało się około 50 osób. –„Trasa od lat się nie zmienia, w tym roku były dwie właściwie trasy. Jedna pętelka dwukilometrowa dla dzieci, a dla starszych, czyli kategorii młodzieżowej i open trasa pięciokilometrowa i w zależności od kategorii ilość okrążeń była różna. Dla mężczyzn to 5 okrążeń, dla kobiet 4, 3 okrążenia dla chłopców i 2 dla dziewcząt.” – opowiada Gerard Pachuc, organizator imprezy.

O trasie wypowiedział się też zwycięzca najbardziej prestiżowej i najlepiej obsadzonej kategorii OPEN Mężczyzn Michał Ziułek. –„Dla roweru górskiego to jest łatwa trasa, ale rywalizacja powoduje to, że łatwo nie jest. Każdy jedzie na tej samej trasie i żeby wygrać to nie jest łatwa rzecz.” – powiedział nam triumfator.

REKLAMA

Wygrany w męskiej kategorii doskonale wie co mówi, bo podczas wyścigu do ostatnich metrów na jego kole jechał inny zawodnik, a kwestia zwycięstwa rozstrzygnęła się tuż przed metą. Najlepsi spośród kolarzy rywalizujących w sobotę w Rudzie Malenieckiej to zawodowcy lub półzawodowcy. –„Większość zawodników jest chyba spoza gminy Ruda Maleniecka, bo są tu koledzy z Radomia, Warszawy. W zeszłym roku było nawet międzynarodowo, bo pojawił się na trasie kolega z Ukrainy. Połowa zawodników jest na pewno spoza gminy i jest to na pewno też fajna promocja dla gminy Ruda Maleniecka.”  – tłumaczył nam Gerard Pachuc.

Z tego, że ta kolarska impreza z roku na rok staje się coraz większa i jest promocją dla gminy cieszył się też wójt Rudy Malenieckiej Leszek Kuca. –„Promocja na pewno ogromna jeśli chodzi o naszą gminę. Myślę, że przez ten rajd będzie z roku na rok coraz więcej u nas gości i coraz częściej i w większym kolarskim gronie będziemy się mogli spotykać” – mówił Kuca.

A jeszcze bardziej wójt cieszy się z aktywizacji lokalnej społeczności, bo podobne rowerowe wydarzenia niedawno powstały na terenie jego gminny także w innych miejscowościach: w Dębie i w Koliszowach. –„Właśnie przed chwilą ruszył rajd rowerowy z miejscowości Koliszowy. Miałem brać w nim udział, ale nałożyły się dwa wydarzenia. Jest zapotrzebowanie na tego typu imprezy. Zaczęliśmy od Rudy Malenieckiej, Dęba też jest bardzo aktywna jeśli o te rajdy chodzi, a dzisiaj dołączyły także i Koliszowy.” – opowiada wójt Kuca.

Wyścig kolarski w Rudzie Malenieckiej 07

Po zakończeniu wyścigu w Rudzie na placu przy tamtejszej szkole zorganizowano ognisko przy którym każdy mógł upiec sobie kiełbaskę. Następnie radny Pachuc i wójt Kuca nagrodzili najlepszych pucharami, dyplomami oraz upominkami. A listę wszystkich nagrodzonych znajdą Państwo poniżej:

Kategoria rodzinna: 
1. Krzysztof Jerczyński
2. Krystian Konieczny
3. Paweł Pachuc

Kategoria młodzieżowa – dziewczęta:
1. Wiktoria Tymowska
2. Marta Gąciarz
3. Marysia Pachuc

Kategoria młodzieżowa – chłopcy:
1. Jan Pachuc
2. Piotr Pachuc
3. Adam Cygan

Kategoria Open – kobiety:
1. Izabela Piekutowska
2. Beata Sztandera
3. Anna Gąciarz

Kategoria Open – mężczyźni:
1. Michal Ziułek
2. Marcin Lange
3.Jakub Ziułek

Najlepszy zawodnik z terenu Gminy Ruda Maleniecka – Michał Soboń

Zdjęcia:

Wyścig kolarski w Rudzie Malenieckiej 38

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *