REKLAMA

Rodzinne świętowanie w naszym powiecie [galeria zdjęć]

Nie przeszkodziła im zła aura by się dobrze bawić. Mimo sączącego się z nieba deszczu w sobotę odbyły się trzy rodzinne festyny w naszym powiecie.

REKLAMA

To co łączyło te wydarzenia to familijna atmosfera i zaangażowanie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. W sobotę świętowali mieszkańcy: Dęby, Koziej Woli i Bedlna.

W Bedlnie dużym zainteresowaniem cieszył się stół do gry w piłkarzyki.

W Bedlnie dużym zainteresowaniem cieszył się stół do gry w piłkarzyki.

O godzinie 15. w jednostce OSP w Bedlnie zaczęli gromadzić się mieszkańcy. Na tarasie wystawiono ogromny grill, na którym smażyły się smakowite kiełbaski. Wewnątrz grał miejscowy zespół muzyczny, a starsi i młodsi biesiadowali. W trakcie trwania imprezy odbyły się zawody w piłkarzyki, a wieczorem dyskoteka. W festynie uczestniczył radny powiatowy Stanisław Haraziński. Piknik początkowo zaplanowany na placu przed budynkiem z racji złej pogody musiał zostać przeniesiony do środka, ale to nie przeszkodziło mieszkańcom tej małej społeczności by się dobrze bawić. Organizacją imprezy zajęła się rada sołecka z Panią Sołtys Marzeną Wychowaniec na czele.

REKLAMA
Festyn rodzinny w Koziej Woli 2

W Koziej Woli pojawił się poseł Mirosław Pawlak (PSL).

Tego samego dnia na placu przy świetlicy w Koziej Woli odbył się rodzinny piknik pod hasłem: „Piknik Pieczonego Ziemniaka”. Zabawa organizowana przez sołectwo oraz radnych z Koziej Woli  mimo pochmurnej pogody okazała się fantastyczną imprezą plenerową. Sołtys Justyna Warszawa robiła co mogła by dogodzić wszystkim uczestnikom. Przybyli zaproszeni goście m.in. poseł Mirosław Pawlak, Burmistrz MiG w Stąporkowie Dorota Łukomska, radni gminni i powiatowi. W festynie uczestniczyli mieszkańcy Koziej Woli, ale i przybyli z okolicznych miejscowości. W sali świetlicy wiejskiej odbył się pokaz pierwszej pomocy  ratownika Marcina Pytlosa, który zainteresował swoim występem zgromadzonych. Po pokazie przyszedł czas na występ miejscowego zespołu muzycznego. W międzyczasie inicjatywę gry na perkusji przejął Marcin Pytlos, pokazując swoje duże umiejętności związane z tym instrumentem. Na sali wręcz brakowało miejsca do zabawy ze względu na licznie przybywających imprezowiczów. Natomiast przed budynkiem nie brakowało licznych kramów, czy waty cukrowej dla najmłodszych. Dyskoteka, która była zwieńczeniem pikniku zakończyła się nad ranem, a każdy potwierdził że był to bardzo udany festyn i już oczekuje na następny. W organizację tego wydarzenia również włączyli się strażacy z miejscowej jednostko Ochotniczej Straży Pożarnej.

Nieco skromniejsza impreza odbyła się w Dębie. Tam sołtys Beata Milewicz wspólnie ze strażakami z OSP przygotowali biesiadę w budynku jednostki. Również w tej miejscowości w sobotę jednym z punktów programu był pokaz pierwszej pomocy.

Galeria zdjęć:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *