REKLAMA

Rok nowej kadencji. Rozmowa z Michałem Pękalą [wideo]

Minął już ponad rok od ostatnich wyborów samorządowych. To czas pierwszych podsumowań, ale i pytań o przyszłość. Tym razem w naszym studio gościł burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala. 

REKLAMA

Z burmistrzem Pękalą rozmawialiśmy przede wszystkim o inwestycjach, które na terenie gminy są realizowane: budowie zbiornika wodnego, czy przebudowie drogi wojewódzkiej 728, ale nie zabrakło też pytań o plany na przyszłość. Burmistrz Radoszyc opowiedział także o współpracy z nowym Zarządem Powiatu Koneckiego. Zapraszamy do obejrzenia tej rozmowy.

REKLAMA
REKLAMA

7 thoughts on “Rok nowej kadencji. Rozmowa z Michałem Pękalą [wideo]

 1. Moim zdaniem lepszego Burmistrza gmina Radoszyce nie miała i mieć nie będzie. Kiedy półtora roku temu obecny burmistrz zastanawiał się nad kandydatura, trzymałem kciuki by kandydatowal…
  Bardzo dobrze że tak się stało, Gmina na odpowiedniego człowieka na odpowiednim miejscu, i niech tak zostanie… Najlepiej jeszcze jedna kadencję

 2. Nie-Radoszyczanin 12 grudnia 2019 at 06:50 - Reply

  Nie sądzę że jest dobrym wojtem. Caly czas leci na projektach, ktore juz planowane byly przez jego poprzednikow a akurat tak sie zlozylo ze w jego kadencji wypada realizacja. Potrafi tylko ładnie gadać i sie prezentować dlatego ludzie na niego glosuja. W gminie nie dzieje sie praktycznie nic procz dawno zaplanowanych inwestycji. Nowych pomyslow brak, wsparcia dla przedsiebiorstw brak. Pracy brak. Ale za to MIASTO!

 3. Faktycznie poprzednicy dużo planowali .I na planach zakończyli. A obecny Burmistrz nie planował a wszystko wykonał.
  Jeżeli ktoś uważa że w Radoszycach nic się nie robi to znaczy że najwyraźniej nie wychodzi z domu.

 4. I trzeba wziąć pod uwagę że to nie jest pierwszą kadencja tylko druga…
  Więc to co było zaplanowane to burmistrz przejął i dokończył w pierwszej kadencji

 5. Nie-Radoszyczanin 16 grudnia 2019 at 22:47 - Reply

  Budowa zbiornika retencyjnego ciagnie sie od czasow poczatku tego wieku. Warto wspomniec o 3 milionowej pożyczce na ten cel. A przeciez mialy byc na to srodki unijne…ktoś papierkow niedopilnowal ? Cale planowanie przebudowy drogi Radoszyce-Lopuszno wykonane zostalo za kadencji poprzedniego wojta. Na kadencje tego po prostu przypadlo wykonanie, ktore w sumie nie jest ani zasluga tego ani tamtego. Placi za wszystko urzad wojewodzki i to de facto jego budowa. Obiektywnie to tylko zrobil z Radoszyc miasto. Jedyna zasluga. Bardziej pijarowa niż faktycznie przynoszaca korzysc komukolwiek.

 6. Nie-Radoszyczanin 16 grudnia 2019 at 22:54 - Reply

  Warto wspomniec ze splata kredytu zakonczy sie dopiero w 2032 roku ! Najpierw sie chwalił ze oddłużył gminę a teraz sam zostawia dług na następne wiele lat.

 7. Pękali chodziło tylko o samouwiebienie i jak mu się wydaje prestiż mówiąc per Panie Burmistrzu.Mówi coś o dofinansowaniu a ja pytam się ile ile dostał na zalew? Niestety odpowidzi w wywiadzie nie udzielił, tylko lawirował .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *