REKLAMA

Romeo i Julia. Dom Kultury wystawi spektakl online

Fragment jednego z najsłynniejszych dramatów, „Romeo i Julia” Williamia Shakespeare’a przygotowuje Miejsko – Gminny Dom Kultury w Końskich. Premiera on – line w piątek 5 czerwca o godzinie 18.

REKLAMA

Wystąpią: Kamil Cholewa, Julia Wąsik, Alicja Woldańska i Filip Cieślik

Krótkie przedstawienie sceny balkonowej z młodzieżową obsadą to pomysł Anny Wiadernej z domu kultury. Postanowiła ona wykorzystać piękny tekst oraz naturalną scenerię, jaką tworzy konecki park i zabytkowy budynek, który obecnie mieści restaurację „Leliwa” – „Maj, czerwiec to miesiące niezwykle piękne, sprzyjające pierwszym miłosnym uniesieniom, pierwszym spotkaniom i stąd pomysł na pokazanie choćby fragmentu spektaklu „Romeo i Julia”. Nie możemy zorganizować pełnego widowiska Romeo i Julia, dlatego postanowiłam zrobić krótką, jedną z piękniejszych historii miłosnych, czyli scenę balkonową. By zachować piękną scenerię, a także wymogi sanitarne postanowiłam zorganizować to w plenerze” – tłumaczy Wiaderna.

Jak dodaje Anna Wiaderna, pomysł bardzo spodobał się młodzieży, z którą współpracuje na co dzień tworząc spektakle i widowiska. Młodzi aktorzy przyjęli to z wielką radością. W spektaklu, który zobaczymy na fanpage’u Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Końskich w piątek 5 czerwca o godzinie 18. wystąpią: Julia Wąsik (Julia), Kamil Cholewa (Romeo). W rolę narratorów wcielą się Alicja Woldańska i Filip Cieślik. Alicja zaśpiewa też w trakcie widowiska.

REKLAMA

Pomysł, scenariusz oraz reżyseria Anna Wiaderna.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *