REKLAMA

Rondo i Oldboysi zwycięzcami KLF 2016! [zdjęcia]

Dobiegł końca kolejny sezon Koneckiej Ligi Futbolu organizowanej przez Stowarzyszenie Sportowe FAIR PLAY. Najmilej wspominać go będą zawodnicy Ronda i Oldboysów, którzy zwyciężali, odpowiednio, w rozgrywkach Ekstraklasy i Młodej Ekstraklasy.

REKLAMA

Pauzujące Rondo triumf zapewniło sobie już tydzień wcześniej, a w ostatniej kolejce trwała zacięta rywalizacja o drugie miejsce, które po wysokim zwycięstwie nad Auto Komisem wywalczyli zawodnicy Dachów Fornalczyk. Z kolei na najniższym stopniu podium znaleźli się Czarodzieje, którym, po świetnym meczu, nie udało się pokonać czwartej ekipy sezonu – Klubu 16.

Zakończenie KLF 2016 35

REKLAMA

W Młodej Ekstraklasie mistrzowski tytuł zdobyli Oldboysi po dramatyczny meczu z UKS-em Końskie. Rzadkim wyczynem w tym spotkaniu popisał się Jan Dębowski, asystujący przy wszystkich czterech bramkach swego zespołu. Wicemistrzem, po zdemolowaniu Deportivo la Costa Rica, został Thrash Attack, a z trzeciej lokaty, po wygranej nad New Team, cieszyli się gracze KKS Elektrody. Tuż za podium rewelacja rozgrywek – Alternativ.

Bezpośrednio po meczach obu klas rozgrywkowych nastąpiła ceremonia zamknięcia sezonu, którą zaszczycili swoją obecnością wiceburmistrz Krzysztof Jasiński oraz prezes Stowarzyszenia Sportowego FAIR PLAY Anna Stanik. Oprócz nagród zespołowych wręczone zostały wyróżnienia indywidualne. Otrzymali je: Adam Pera (król strzelców Ekstraklasy), Tomek Hawryła (najlepszy bramkarz Ekstraklasy), Arek Grzegorczyk (król strzelców Młodej Ekstraklasy), Mateusz Serek (najlepszy golkiper Młodej Ekstraklasy) oraz Piotr Deperes, który otrzymał najważniejszą nagrodę, statuetkę FAIR PLAY, za postawę zgodną z tą szlachetną ideą.

Stowarzyszenie Sportowe FAIR PLAY dziękuje wszystkim zawodnikom za udział w rozgrywkach. Krzepiąca jest świadomość, że w dobie technologicznych zdobyczy i rozrywek z nimi związanych można spotkać pozytywnych wariatów ganiających w niedzielne dni za piłką. Jak pisał Wojciech Młynarski: Jeszcze w zielone gramy.

Marcin Michalczyk

Tabela końcowa Ekstraklasa KLF

Tabela końcowa Ekstraklasa KLF

Tabela końcowa Młoda Ekstraklasa

Foto galeria

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *