REKLAMA

Rondo z oficjalnym imieniem! [wideo]

Wielu spośród mieszkańców nie wie jakie imiona noszą stosunkowo nowe koneckie ronda. Od soboty z tym nazewnictwem nie powinno już być problemu. Odsłonięto bowiem tablicę informacyjną przy rondzie do którego przystaje ulica Piłsudskiego. 

REKLAMA

„W roku 2014 Rada Miejska podjęła decyzję o nadaniu rondu u zbiegu ulicy Piłsudskiego imię Nauczycieli Tajnego Nauczania. W dniu dzisiejszym w związku ze 110-leciem związku władze Samorządowe i ZNP postanowiły to rondo symbolicznie otworzyć”  – mówi o sobotnim wydarzeniu wiceburmistrz Krzysztof Jasiński.

Przypomnijmy, że rondo u zbiegu ulic Kieleckiej, Krakowskiej, Spacerowej i Gimnazjalnej nosi imię Jana Małachowskiego, a jego tablica informacyjna została odsłonięta w październiku 2014 roku. Tablicę dla drugiego ronda, które łączy Aleja Solidarności postanowiono upublicznić w dzień 110. rocznicy powstania Związku Nauczycielstwa Polskiego. Po zaprezentowaniu nowego obiektu, nasi włodarze spotkali się z nauczycielami w siedzibie Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości.

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *