REKLAMA

Rośnie zainteresowanie koleją. Od grudnia więcej połączeń PKP z Łodzią

Siedem par połączeń powiatu koneckiego z Łodzią od grudnia będą realizować PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna. Z Końskich dojdziemy do Łodzi Kaliskiej i Fabrycznej. Mamy planowany rozkład jazdy.

REKLAMA

Foto: archiwum tkn24.pl

Transport kolejowy na linii 25 uruchomiono w grudniu zeszłego roku. Zainteresowanie tego typu transportem stale rośnie. Linia 25 będzie w najbliższych latach rozbudowywana i elektryfikowana, ponieważ okazuje się być bardzo potrzebna.

REKLAMA

„Według danych sprzedażowych liczba pasażerów od wznowienia linii w grudniu ubiegłego roku do końca lipca wyniosła 128 tys. osób. Co warto podkreślić z miesiąca na miesiąc zauważalna jest tendencja wzrostowa” – deklaruje rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego w Kielcach Przemysław Chruściel.

Zostanie wprawdzie na krótko zamknięta od 3 do 10 października, ale zaraz potem pociągi będą odjeżdżać normalnie, a od 11  grudnia przybędzie połączeń.

Lista nowych połączeń od 11 grudnia 2022:

3 połączenia w relacji Łódź Fabryczna – Skarżysko-Kamienna

1 połączenie w relacji Łódź Kaliska – Skarżysko-Kamienna

1 połączenie w relacji Łódź Fabryczna – Końskie i w kierunku odwrotnym

2 połączenia w relacji Skarżysko-Kamienna – Łódź Fabryczna

1 połączenie w relacji Końskie – Łódź Fabryczna

1 połączenie w relacji Skarżysko-Kamienna – Łódź Kaliska

Współpraca pomiędzy urzędami marszałkowskimi województwa świętokrzyskiego i łódzkiego oraz nowelizacja ustawy Kolej Plus, przyczyniły się do tego, że po kilkunastu latach, dokładnie 12 grudnia 2021 roku wznowiono kursy pociągów z Końskich i Stąporkowa do Łodzi.

Planowany rozkład jazdy pociągów z Końskich, linia 25:

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *