REKLAMA

Rowerami przez Konecczyznę. Ponad 150 osób na starcie rajdu [wideo, zdjęcia]

Już po raz 28. konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego zaprosił do udziału w „Koneckim Rajdzie Rowerowym”. Odpowiedziało ponad 150 zapalonych cyklistów. 

REKLAMA

Rowerzyści mogli wybierać spośród trzech tras. Najdłuższa liczy sobie 150 kilometrów i wiedzie z Sielpi przez Rudę Maleniecką, Lipę, Włoszczowę, Krasocin i Radoszyce ponownie do Sielpi. Średnia trasa to 75 kilometrów głównie po drogach gmin Smyków i Stąporków – także ze startem i metą w Sielpi. Natomiast trasa rodzinna to 35 kilometrowa przejażdżka z Końskich przez Barycz, Modliszewice i Dziebałtów do Sielpi.

REKLAMA

Bazą rajdu jest Ośrodek Bartek w Sielpi. Impreza ma charakter indywidualny z uwagi na sytuację pandemiczną. Uczestnicy mają za zadanie udokumentować swoją obecność w miejscowościach wskazanych na trasach przez organizatorów. Na starcie pojawili się rowerzyści z Końskich, ale i pobliskich większych miejscowości: Opoczna, Skarżyska-Kamiennej, Kielc, czy z Ostrowca Świętokrzyskiego. W sumie ponad 150 osób.

Każdy kto dotrze na metę otrzyma pamiątkowy medal, dyplom i znaczek okolicznościowy. Rowerzyści wezmą też udział w losowaniu upominków.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Rowerami przez Konecczyznę. Ponad 150 osób na starcie rajdu [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *