REKLAMA

Rowerzyści mogą jeździć chodnikiem na odcinku DK 42 Końskie – Piła [zdjęcia]

W ostatnim czasie na odcinku DK 42 od ulicy Partyzantów w Końskich aż do końca Piły stanęły znaki z ograniczeniem prędkości do 60km/h. Przypominamy, że poprzednio na drodze obowiązywały ograniczenia prędkości związane z terenem zabudowanym. Zmiana jest spowodowana dobrem rowerzystów, którzy od teraz zamiast po ruchliwej drodze krajowej mogą poruszać się po chodniku.

REKLAMA

„Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, wprowadzona została zmiana obowiązującej prędkości, która zgodnie z ogólnymi przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym „Kierowanie rowerem” art. 33, ust. 5, pkt 1) i 2), umożliwia korzystanie z chodnika o szerokości 2m przez rowerzystów pod warunkiem jazdy powoli, zachowania szczególnej ostrożności i ustępowania miejsca pieszym. Ten sposób korzystania z chodnika nie wymaga oznakowania” – pisze dyrektor oddziału GDDKiA w Kielcach Krzysztof Strzelczyk.

REKLAMA

Krzysztof Strzelczyk przekazuje także, że jeden z mieszkańców Końskich zgłosił do GDDKiA w Kielcach negatywne stanowisko do zmiany. W przypadku kolejnych zastrzeżeń i braku akceptacji dla nowego ograniczenia prędkości rozważone może zostać przywrócenie oznakowania do stanu poprzedniego.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *