REKLAMA

Roxanne Roxette Tribute Band zagrają w Stąporkowie

Już w niedzielę w stąporkowskim amfiteatrze pojawi się lubiany zespół coverowy „Roxanne Roxette Tribute Band”. Jak sama nazwa wskazuje muzycy grają i śpiewają głównie hity szwedzkiego duetu mega gwiazd Roxette. Początek koncertu o godzinie 18:00. Wcześniej zaśpiewa młodzież uczestnicząca w „Wakacyjnych Frakcjach Muzycznych”. 

REKLAMA

ROXANNE to zespół 6 muzyków grających z pasją i uwielbieniem do oryginału największe przeboje znanego na całym świecie ROXETTE. Jest laureatem Europejskiego Festiwalu Coverów Gwiazd w Kamiennej Górze. Zespół koncertuje nie tylko w Polsce, miał też okazję zagrać kilkakrotnie w Niemczech.

REKLAMA

Koncert ROXETTE LIVE został zagrany już ponad 100 razy. Liderką zespołu jest Marzena Pitula (polska Marie) mająca kilkunastoletnie doświadczenie sceniczne. Współpracowała m.in. z TVP 2, z reżyserem Leszkiem Kumańskim, była laureatką programu „Droga do gwiazd”. Swój głos kształciła m.in. u Elżbiety Zapendowskiej. Wieloletnia liderka zespołu KAKADU z którym koncertowała od 2003 r., nagrała 4 maxi single do dziś grane przez Polskie Radio a także występowała w programie „Pytanie na śniadanie” oraz „ Kawa czy herbata”. Marzenie na froncie sceny towarzyszy Daniel Ksel (polski Per) , który śpiewa i gra na gitarach, a doświadczenie sceniczne zdobywał również w grupach Kalina Band (Grand Prix w Scyzorykach), Baby Rock i Shapeles (dziesiątki koncertów i festiwali).

Duetowi towarzyszą muzycy/instrumentaliści: gitarzysta Rafał Pitula, basista Darek Jurkowski, pianista Marcin Maziarz oraz perkusista Krzysztof Pitula. Cały skład Roxanne posiada niemal 20 letnią praktykę sceniczną, współpracuje ze znanymi osobistościami świata muzyki, jak choćby : Jacek Królik, Wojciech Fedkowicz. Są organizatorami corocznej Muzycznej Kuźni oraz jedynej w kraju akcji Największy Zespół Rockowy.

Marzena swą energią, sexapilem i przenikliwym głosem wyśpiewuje m. in. It must have been love, Dangerous, Dressed for success, Fading like a flower, Sleeping in my car, Spending my time, Listen to you heart, Dance away, Almost unreal, Run to you, Soul deep i wiele innych hitów.

Przystojny wokalista to sam Per, śpiewający gitarzysta który dopełnia duet z Marzeną śpiewając Joyride, How Do You Do, Big Love, The Look , Real sugar.

Roxanne proponuje Państwu powrót do przeszłości, do czasów szkolnych dyskotek, radiowych list przebojów. A wszystko to już w niedzielę od godziny 18:00 w Amfiteatrze w Stąporkowie. Koncert poprzedzi występ uczestników Wakacyjnych Frakcji Muzycznych, którzy szkoleni byli przez członków zespołów Kakadu oraz właśnie ROXANNE.

 

REKLAMA

One thought on “Roxanne Roxette Tribute Band zagrają w Stąporkowie

  1. Konstantynopolistanczykiewiczykówna pisze:

    Wielka LIPA na zakończenie wakacji. Brawo Pani Burmistrz „sukces” na Pani miarę szyty..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *