REKLAMA

Rozdano doroczne koneckie nagrody – Glorietty [wideo, zdjęcia]

Po raz kolejny rozdano najważniejsze nagrody Miasta i Gminy Końskie, czyli Glorietty. Prezentujemy wszystkich nagrodzonych.

REKLAMA

Koneckie Glorietty każdorazowo przyznawane są w ostatni dzień święta Końskich. Nie inaczej było i tym razem. Punktualnie o godzinie 17.00 na scenie letniej w parku pojawili się przedstawiciele władz miejskich, kapituły konkursowej oraz zaproszeni goście z powiatu by przedstawić tegorocznych laureatów. Na jakiej zasadzie przyznawane są Glorietty? Najpierw to każdy mieszkaniec gminy może na specjalnym formularzu zgłosić swojego faworyta, następnie specjalna kapituła wybiera zwycięzców poszczególnych kategorii. Na koniec taką kandydaturę musi zaakceptować Burmistrz Miasta i Gminy Końskie. W tym roku w kapitule znaleźli się: wiceburmistrz Krzysztof Jasiński – przewodniczący, prezes KSWP Marek Mika – wiceprzewodniczący, naczelnik wydziału edukacji w Urzędzie Miasta Krystyna Milczarek – sekretarz, dziennikarka Marzena Kądziela – członek, dyrektor Biblioteki Publicznej Dariusz Kowalczyk – członek, Anna Głębocka – członek, Zbigniew Kowalczyk – członek.

Statuetki w 2016 roku przyznano: 

REKLAMA

W dziedzinie „kultura” za działalność i zasługi w dziedzinie rozwoju kultury w gminie Końskie poetce Elżbiecie Musiał. –„Bardzo dziękuję, a dziękuję przede wszystkim burmistrzowi Końskich oraz tym wszystkim pracownikom Urzędu Miasta i Gminy w Końskich, którzy w ubiegłym roku przyczynili się do tego, że została sfinansowana moja książka poetycka, a był to poemat <<Mówię pochyloną kambrią” >>” – mówiła tuż po odbiorze statuetki Elżbieta Musiał.

W dziedzinie „sport”  za osiągnięcia sportowe, w szczególności za awans do Centralnej Ligi Juniorów Gloriettę otrzymali Juniorzy Starsi Miejskiego Klubu Sportowego Neptun Końskie. –„Chciałbym bardzo podziękować kapitule za przyznanie tej nagrody. Dla nas to wielki sukces, chwała chłopakom i postaramy się sprostać temu wyzwaniu. Wiadomo, że będzie ciężko, my jesteśmy najmniejszym miastem, które bierze udział w tych rozgrywkach. Nie mamy w Końskich szkoły sportowej, klasy sportowej. Treningi odbywają się tylko w klubie, ale postaramy się nie zawieźć. Wczoraj zremisowaliśmy z rówieśnikami z Białej Podlaskiej, zapraszam do przychodzenia na mecze. Najbliższy mecz gramy 3 września z Wisłą Kraków, także zapraszamy serdecznie.”  – mówił po odbiorze statuetki Grzegorz Telka, prezes Neptuna Końskie.

Dni Końskich 2016, koncert Kasi Kowalskiej 13

W dziedzinie „edukacja” za doskonałe przygotowywanie swoich uczniów do międzynarodowych olimpiad i konkursów statuetkę otrzymał matematyk pracujący w II Liceum Ogólnokształcącym Paweł Dziuba. –„Dziękuję władzom miasta za docenienie tego co robimy, dziękuję dyrekcji II LO za wsparcie i moim uczniom za ciągłą inspirację. Dziękuje bardzo.” – mówił po odbiorze nagrody Paweł Dziuba, nauczyciel.

W dziedzinie „Przedsiębiorczość” statuetkę otrzymała Firma GELTEX S.C reprezentowana przez Grzegorza Ciurę i Mateusza Stańczyka. –„Myślę, że ta statuetka stanie w naszej firmie obok drugiej równie cennej – statuetki koła wodnego, która również tak jak ta promuje naszą piękną ziemię. W szczególny sposób chciałbym podziękować naszym rodzinom, że tak nas dzielnie wspierają przy naszej codziennej pracy, jak również przy przyszłych planach i chciałbym powiedzieć, że nawet najpiękniejsze mury bez pracowników, bez ich zaangażowania nie stworzą odpowiedniej atmosfery by nasi goście czuli się jak najlepiej.”  – dziękował po odbiorze nagrody Grzegorz Ciura.

W dziedzinie „Gospodarczy rozwój gminy Końskie” Gloriettę otrzymała Firma Ceramika Końskie Sp. z o. o. – między innymi za przyczynianie się do rozwoju gospodarczego regionu, ale i reprezentowanie i promowanie go poprzez swoje produkty na zewnątrz. –„Firma istnieje 20 lat, stale się rozwija. Zatrudnia pracowników z Końskich i okolic. Jestem pewna, że doskonale promuje nazwę Końskie w świecie i w Polsce. Jest to nagroda przede wszystkim dla naszych pracowników, bo to dzięki ich pracy firma się rozwija. Jest to nagroda dla i dzięki naszym klientom. Mam nadzieję, że dzięki naszym produktom Państwa otoczenie, domy, mieszkania i ogrody są coraz lepsze i coraz ładniejsze. A skoro już tu weszłam i się musiałam stresować to sobie pozwolę na prywatę i chciałabym pozdrowić Anię, Jana, Mariusza i Marka. Nie powiem, że Was kocham, ale dzięki.” – opowiadała i dziękowała odbierając nagrodę Agnieszka Kożuchowska, dyrektor handlowy Ceramiki Końskie.

W dziedzinie „Gospodarczy rozwój gminy Końskie” statuetkę otrzymało także Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Końskich Sp. z o.o. – między innymi za uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej i skanalizowanie aglomeracji Końskie. –„Przez 6 lat grupa pracowników w jednostce realizującej projekt ciężko pracowała, a dziś prawie nie widać efektów tej pracy, bo wszystko zostało zakopane. Oprócz oczywiście oczyszczalni ścieków w Kornicy do której zapraszam. Chciałbym podziękować w imieniu prezesa za uznanie dla tych pracowników. Dziękuję bardzo serdecznie.” – mówił odbierając nagrodę Krzysztof Ciupa, kierownik oczyszczalni ścieków.

Nagrodę Specjalną Burmistrza Miasta i Gminy Końskie „Konecka Glorietta” za działalność na rzecz kultury oraz zaangażowanie w organizację akcji kulturalnych promujących Gminę Końskie otrzymał gitarzysta i kompozytor Roman Cieślak. Głównym powodem przyznania tej nagrody była płyta wydana przez niego w ubiegłym roku pt. „Na naszych dłoniach”. – „Dziękuję szacownej kapitule, ale przede wszystkim dziękuję wszystkim muzykom z którymi miałem przyjemność pracować. To jest nasza wspólna nagroda.” – mówił ze sceny Roman Cieślak, muzyk.

Dni Końskich 2016, koncert Kasi Kowalskiej 24

Przyznano również  Nagrodę Honorową Burmistrza Miasta i Gminy Końskie „Konecka Glorietta” – za całokształt osiągnięć gospodarczych i wspieranie rodzimej przedsiębiorczości otrzymał ją Zakład Urządzeń Odpylających „Łuczyński” – „Dziękuję bardzo za przyznane wyróżnienie. Dziękuję kapitule, władzom miasta. Chciałbym podkreślić, że te 28 lat to było zaangażowanie mojej, naszej rodzinnej firmy, bo muszę podziękować mojej małżonce Zofii, synom Karolowi i Piotrowi, córce Beacie. Oni czynnie uczestniczą w działalności firmy i to nie ja dziękuję, ale dziękujemy jako firma Łuczyński. Myślę, że zostało zauważone przez kapitułę zaangażowanie firmy nie tylko w sprawy zawodowe, ale również w działania społeczne.” – mówił odbierając nagrodę Lucjan Łuczyński.

Na zakończenie uroczystości wręczono jeszcze jedną nagrodę. Józef Świerczyński, wieloletni szef i dyrygent Miejskiej Orkiestry Dętej otrzymał odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej, którą przyznał mu Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński. –„Jestem troszeczkę wzruszony. Serdecznie dziękuję wnioskodawcom o to odznaczenie, czyli p. Burmistrzowi i p. Dyrektorowi Domu Kultury. Kapitule w ministerstwie. Dziękuję. Kiedyś wybitny skrzypek Andrzej Kulka powiedział, że muzyk powinien grać do końca życia. I myślę, że do końca życia będę grał głośno z orkiestrą dętą w Końskich.” – powiedział odbierając odznaczenie Józef Świerczyński.

Zdjęcia:

Dni Końskich 2016, koncert Kasi Kowalskiej 26

REKLAMA


Dodaj komentarz