REKLAMA

Rozdawali odblaski i przypominali o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa [wideo, zdjęcia]

We wtorek funkcjonariusze z koneckiej jednostki wspólnie z przedstawicielem Nadleśnictwa Barycz przed budynkiem koneckiej jednostki rozdawali elementy odblaskowe w ramach akcji „Świeć Przykładem”. Policjanci przekazywali także ulotki dotyczące koronawirusa i zapoznawali mieszkańców z aplikacją Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

REKLAMA

Jednym z punktów dzisiejszych działań funkcjonariuszy przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Końskich było rozdawanie odblasków przechodniom  w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem”. „Celem akcji jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Elementy odblaskowe bez względu na formę lub kolor zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia. Pamiętajmy, że prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w taki sposób, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obydwu kierunków” – informuje st. sierż. Marta Przygodzka z KPP w Końskich.

Policjanci przypominali również o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Mundurowi w ramach profilaktyki rozdawali ulotki i broszury dotyczące COVID 19. Dodatkowo mieszkańcy mogli dowiedzieć się jak korzystać z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

REKLAMA

Zdjęcia (KPP w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *