REKLAMA

Rozebrane ‚Koło Fortuny’. Zerwane parkowe alejki. Rewitalizacja Końskich trwa [wideo, zdjęcia]

Prace przy wielkim projekcie rewitalizacji Końskich nabierają rozpędu. Wiele dzieje się na ulicy Piłsudskiego, skwerku oraz w Parku Miejskim. Z naszą kamerą zaglądamy do tych miejsc. 

REKLAMA

W Parku Miejskim zerwano dotychczasowe alejki, za wyjątkiem asfaltowych. Trwają prace renowacyjne przy stałych obiektach – Altanie Parkowej i bramie wejściowej. Pierwsze roboty zaczęły się już także na skwerze przy Kolegiacie św. Mikołaja. Teren ogrodzono, a wykonawca zaczyna zwozić materiały budowlane.

Ulica prowadząca na skos została już wyłączona z ruchu. Rozebrano kultowe, tak zwane „Koło Fortuny”, a teren w tej części skweru wyrównano. Na ulicy Piłsudskiego ciągle trwają roboty brukarskie. Coraz większa część chodników zaczyna przybierać ostateczny kształt.

REKLAMA

Remont ulic ks. Granata, Placu Kościuszki i Piłsudskiego opiewa na 12 milionów złotych, na co gmina Końskie otrzymała 80% dofinansowanie. Rewitalizacja rynku natomiast to koszt blisko 6 milionów 400 tysięcy złotych, z czego ponad 4 miliony 150 tysięcy zł pochodzi z dotacji unijnej. Koszt rewitalizacji to blisko 11,5 mln złotych, a aż 7,5 mln z tej kwoty pochodzi z funduszy Unii Europejskiej.

Zdjęcia:

REKLAMA

5 thoughts on “Rozebrane ‚Koło Fortuny’. Zerwane parkowe alejki. Rewitalizacja Końskich trwa [wideo, zdjęcia]

  1. Giorgia Meloni słusznie powiedziała że można być członkiem Unii Europejskiej z podniesioną głową a nie na kolanach,,jak proponują niektórzy Markowie

  2. Pingback: Szalet z koneckiego skwerku rozebrany. Zobaczcie zdjęcia | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *