REKLAMA

Rozmawiali o bezpieczeństwie i rozdawali opaski

W niedzielę policjanci z Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej nad zalewem w Sielpi zorganizowali działania profilaktyczne w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. 

REKLAMA

Funkcjonariusze z Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej zorganizowali na plaży w Sielpi spotkanie profilaktyczne z osobami, które wypoczywają nad miejscowym zalewem. Mundurowi przypomnieli m.in gdzie bezpiecznie można pływać, pod czyim nadzorem można wchodzić do wody, jaki kolor flagi informuje, że można się kąpać oraz jak wygląda znak zakazu kąpieli. „Policjanci promowali również Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzie mające realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda, dzięki której można w łatwy i szybki sposób zlokalizować najbliższą jednostkę policji oraz swojego dzielnicowego” – relacjonuje st. sierż. Marta Przygodzka z KPP w Końskich.

W trakcie spotkania z dziećmi, policjanci rozdawali opaski tzw. „niezgubki”, które mają zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych uczestników turnusu. „Pamiętajmy, że taką opaskę zakładamy dziecku na rękę, kiedy przebywamy w dużym skupisku ludzi, np. na plaży, festynie czy też w centrum handlowym. Na opasce jest wyznaczone miejsce na wpisanie numeru telefonu rodzica lub też opiekuna. W momencie, kiedy dziecko zniknie nam z oczu, taka opaska zwiększa szansę na to, że sprawniej będzie przebiegała akcja poszukiwawcza, a dziecko szybko wróci do swoich rodziców” – informuje Przygodzka.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *