REKLAMA

Rozpalono lampki na choince w ‚Dwójce’ [zdjęcia]

W miniony poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich rozbłysnęły światełka na choince szkolnej. Symboliczne włączenie lampek oznacza, że szkoła jest już przygotowana do Świąt Bożego Narodzenia. Na uroczyste zapalenie światełek przybyły także przedszkolaki z Przedszkola nr 5 w Końskich wraz z opiekunkami.

REKLAMA

Zanim zapalono światełka zastępca dyrektora Elżbieta Jakubowska rozpoczęła wspólne odliczanie. Główną uroczystość poprzedził piękny, artystyczny występ dzieci z klasy IIIA przygotowany pod opieką wychowawcy Anny Ryszki oraz Anny Marcinkowskiej.

REKLAMA

Uczniowie śpiewali piękne piosenki, recytowali wiersze oraz grali kolędy na instrumentach muzycznych. Na gitarze kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki” zagrała Klara Waligórska, a „Lulajże Jezuniu” zagrał Piotr Wróbel. Największe wrażenie wywarła gra na trąbce kolędy „Gdy się Chrystus rodzi” w wykonaniu Szymona Janiszewskiego. Alicja Kołodziejczyk wraz z Leną Serek, Jakubem Stęplewskim i Polą Deszczyńską przedstawili historię ubierania choinek w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Tekst i zdjęcia (SP nr 2 w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *