REKLAMA

Rozpoczął się wojewódzki konkurs dla młodzieży szkolnej [wideo]

Jesteś użytkownikiem Facebooka lub Twittera? Lubisz malować, a może kręcisz filmiki? Szykuj farby, uruchamiaj komórkę i… włącz wyobraźnię! Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego ogłasza drugą edycję konkursu „DOBRY BO POLSKI, DOBRY BO ŚWIĘTOKRZYSKI”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

REKLAMA

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do udziału w II edycji konkursu #dobrybopolski #dobryboświętokrzyski, którego celem jest promocja produktów regionalnych, atrakcji turystycznych oraz firm z regionu świętokrzyskiego.

Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

REKLAMA

– klasy I-III (praca plastyczna)
– klasy IV- VIII (praca plastyczna, przestrzenna)
– klasy szkół ponadpodstawowych (praca plastyczna, przestrzenna lub multimedialna)

Zdjęcia pracy plastycznej lub link do filmu należy opublikować na własnym profilu społecznościowym np. Facebook (w przypadku osoby powyżej 13. roku życia) lub na profilu rodzica/opiekuna prawnego, a w treści posta zamieścić hasztagi #dobrybopolski, #dobryboświętokrzyski oraz opcjonalnie oznaczyć profil Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego (@UrzadMarszalkowskiWojewodztwaSwietokrzyskiego). Prace, formularz zgłoszeniowy oraz screen zamieszczonego postu lub linku należy również przesłać mailem na adres [email protected] w terminie od 6 kwietnia do 10 maja.

Źródło: swietokrzyskie.pro.

„Przed nami druga edycja zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach konkursu dla dzieci i młodzieży szkolnej #DobryBoPolski #DobryBoŚwiętokrzyski”. W ubiegłym roku uczestnicy konkursu zgłosili ponad 200 prac, w których w oryginalny sposób zaprezentowali produkty regionalne z całego województwa świętokrzyskiego. Wierzę, że konkurs ponownie wyzwoli niezwykłe pomysły, a tegoroczne zmagania spotkają się z jeszcze większym zainteresowaniem naszej młodzieży. W Świętokrzyskiem mamy bowiem wiele produktów, które stoją na bardzo wysokim poziomie i którymi możemy się szczycić. Zachęcam wszystkich do udziału w drugiej edycji konkursu” – mówi marszałek Andrzej Bętkowski.

W konkursie oceniana będzie zgodność z założeniami konkursu, czyli prezentacje produktów regionalnych, jak również oryginalność i atrakcyjność pracy oraz kreatywność twórców. Na laureatów czekają nagrody. Komisja konkursowa uhonoruje autorów najlepszych prac w 3 kategoriach:

– w kategorii klas I-III za I miejsce (nagroda rzeczowa o wartości 500 zł), za II miejsce (nagroda rzeczowa o wartości 300 zł) i za III miejsce (nagroda rzeczowa o wartości 200 zł).
– w kategorii klas IV-VIII za I miejsce (nagroda pieniężna o wartości 1 000 zł), za II miejsce (nagroda rzeczowa o wartości 400 zł) i za III miejsce (nagroda rzeczowa o wartości 300 zł).
– w kategorii szkół ponadpodstawowych za I miejsce (nagroda pieniężna o wartości 1 000 zł), za II miejsce (nagroda rzeczowa o wartości 400 zł) i za III miejsce (nagroda rzeczowa o wartości 300 zł).

Komisja Konkursowa przyzna także 15 wyróżnień, w każdej kategorii wiekowej po 5, każde w postaci nagrody rzeczowej.

Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Poseł na Sejm RP Pani Anny Krupki. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy konkursu jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego – TUTAJ. Zostaną tam także opublikowane zostaną wyniki konkursu, którego rozstrzygnięcie zaplanowano na czerwiec. Wszelkie informacje na temat konkursu można uzyskać także pod nr tel. 41 342 13 67.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *