REKLAMA

Rozpoczęli prace nad ulicą Jarzębinową w Sielpi! [wideo, zdjęcia]

Ulica Jarzębinowa w Sielpi to droga, przez którą podczas sezonu letniego podróżuje wielu rowerzystów, kierowców, ale także przez cały rok uczęszczają nią mieszkańcy by dostać się do swoich domów. Dzisiaj władze gminy Końskie symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęły prace dotyczące przebudowy ulicy.

REKLAMA

„Dokumentację budowlaną zamówiliśmy jeszcze w 2010 roku. Ona została wykonana w 2011 roku, ale potem były inne ważne rzeczy i z punktu widzenia całości gminy trudno byłoby powiedzieć, że ta droga jest najważniejsza, że jest priorytetem. To, że zleciliśmy przygotowanie wniosku o dofinansowanie, to wynika własnie z faktu, że pojawiła się szansa. Gdyby nie to dofinansowanie pewnie jeszcze droga musiałaby poczekać…” – mówił nam burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

Władze gminy Końskie z burmistrzem na czele odziani w kaski ochronne oraz kamizelki odblaskowe wzięli łopaty oraz, symbolizując rozpoczęcie prac, wbili je w ulicę. Symbol ten był bardzo ważny dla mieszkańców Sielpi. Gdy już włodarze porzucili łopaty, zgromadzeni mieszkańcy zadawali Krzysztofowi Obratańskiemu pytania związane z m. in. przebudową i zakresem prac.

REKLAMA

Burmistrz opowiedział także o ludziach, którzy bardzo zaangażowali się w projekt przebudowy ulicy –„Sielpia się rozwija. Sielpia ma świetnego sołtysa, który uczestniczy we wszystkich sesjach na radach i bardzo poważnie i skutecznie lobbuje za wszystkimi rozwiązaniami, które Sielpi służą. Gdyby nie to, że w Sielpi powstało Stowarzyszenie Przyjaciół Sielpi skupiające przedsiębiorców działających na kąpielisku i są ze mną w stałym kontakcie i również pełnią funkcję nieformalnych doradców w sprawach Sielpi. Gdyby nie to, że radni Rady Miejskiej przyjęli ten ambitny program rozbudowy dróg lokalnych w oparciu o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Bardzo wielu ludzi jest tutaj zaangażowanych, żeby przygotować tę budowę, żeby zdecydować o jej podjęciu i organizacji. Chciałbym im wszystkim podziękować i mam nadzieję, że już niedługo spotkamy się na otwarciu tej drogi” – przemawiał do zgromadzonych Krzysztof Obratański.

W okresie letnim w regionie Sielpi jest bardzo dużo osób, które przyjeżdżają tutaj do domków wczasowych na wakacje. Droga z pewnością przysłuży się poruszaniu nie tylko odwiedzającym, ale także mieszkańcom miejscowości.

Koszt całkowity budowy drogi to niemal milion 800 tys. złotych, natomiast wysokość dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 60%, czyli niemal milion 100 tys. złotych.

Władze gminy zapowiadają, że przy przebudowanym odcinku powstanie także chodnik, ścieżka rowerowa oraz oświetlenie. Prace mają być ukończone do 30 października 2020 roku.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *