REKLAMA

Rozpoczęto Kwalifikację Wojskową w powiecie [zdjęcia]

W miniony poniedziałek Powiatowa Komisja Lekarska rozpoczęła swoją działalność. Jak co roku w tym okresie będzie ona przeprowadzać Kwalifikację Wojskową na terenie powiatu. Badania będą wykonywane do 16 marca. Z terenu powiatu koneckiego do tegorocznej Kwalifikacji Wojskowej wezwanych jest 451 mężczyzn i 6 kobiet.

REKLAMA

Kwalifikacja wojskowa to badanie, w trakcie którego Powiatowa Komisja Lekarska stwierdza czy dana kandydatka lub kandydat nadaje się do służby w wojsku. Po spełnieniu medycznych procedur każdy otrzymuje jedną z czterech kategorii: A – zdolny do czynnej służby wojskowej, B – czasowo niezdolny do czynnej służby wojskowej, D – niezdolny do służby wojskowej w czasie pokoju lub E – trwale i całkowicie niezdolny do służby wojskowej. 

REKLAMA

Podczas powołania komisji Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kielcach reprezentował ppłk Mirosław Smerdzyński, natomiast starostę koneckiego – członek Zarządu Jarosław Staciwa. Przewodniczącym Powiatowej Komisji Lekarskiej w Końskich jest lek. med. chirurg Marek Ziopaja, natomiast sekretarzem Robert Nagórny.

Do stawienia się do Kwalifikacji Wojskowej wezwani zostali mężczyźni urodzeni w 2001 roku, mężczyźni urodzeni w latach 1996-2000, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej oraz kobiety urodzone w latach 1996-2001 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej. Z terenu powiatu koneckiego do tegorocznej Kwalifikacji Wojskowej wezwanych jest 451 mężczyzn i 6 kobiet.

Zdjęcia (konecki.powiat.pl):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *