REKLAMA

Rozpoczęto pierwsze prace przy koneckim muzeum [wideo, zdjęcia]

Muzeum Ziemi Koneckiej ma powstać do końca stycznia 2023 roku, ale już zaczęły się pierwsze prace przy tym obiekcie. Na pierwszy ogień poszło porządkowanie terenu oraz obiektu wewnątrz. 

REKLAMA

Szybkie przeprowadzenie robót rozbiórkowych i porządkujących na zewnątrz jest ważne z uwagi na budowę nowego, dużego parkingu w tym miejscu –„Rozpoczęły się już prace i one zaczęły się od sprzątania przestrzeni przed stolarnią, bo tam powstanie parking dedykowany dla samego muzeum, ale też w przyszłości wspólny parking dla Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej, Muzeum i Urzędu Miasta i Gminy Końskie. Parking, który pozwoli na rozwiązanie problemu dojazdu do parku – zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, które by chciały skorzystać z dostępu do Ogródka Jordanowskiego”  – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

A przy powstaniu nowego parkingu wraz z oświetleniem pracy będzie sporo. To między innymi przeprowadzenie robót ziemnych, odwodnienie terenu części parkingu poprzez budowę instalacji kanalizacji wody deszczowej; budowa instalacji elektrycznej oświetlenia terenu, w tym zastosowanie słupów stylowych – parkowych. Kolejne roboty, które muszą być wykonane to: budowa zewnętrznego monitoringu wizyjnego, wykonanie chodników, parkingu dla ok. 40 samochodów osobowych (a w tym minimum 2 miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych), wyposażenie terenu w kosze na śmieci, ławki, zieleń niską i wysoką, uwzględniając wycinkę drzew. Parking ma być zbudowany tak by mogły na niego wjechać i znajdować się na nim jednocześnie dwa autobusy.

Kolejnym etapem działań będzie już przebudowa samego budynku dawnej stolarni – „Przygotowujemy w tej chwili samą stolarnię do przebudowy. Została ona uprzątnięta, a zmagazynowane tam rzeczy zostały wyprowadzone. Trwa badanie dachu pod kątem szybkiego demontażu tego co jest i odbudowy. Obecnie w budyneczkach garaży postawionych na parkingu na tyłach urzędu trwa uprzątnięcie gromadzonych rzeczy, bo te obiekty będą wyburzone”  – mówi burmistrz Obratański.

Zadanie warte jest 6 milionów 737 tysięcy złotych, a dofinansowanie unijne w tym przypadku to blisko 4 miliony 400 tysięcy złotych. Wykonawcą jest konsorcjum firm Częstobud i Budopol.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Rozpoczęto pierwsze prace przy koneckim muzeum [wideo, zdjęcia]

  1. […] dni temu informowaliśmy o tym, że rozpoczęły się prace związane z przebudową starej stolarni, która znajduje się w Parku […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *