REKLAMA

Rozpoczęto prace nad budową remizy OSP Węgrzyn [wideo, zdjęcia]

W miejscowości Węgrzyn włodarze gminy Radoszyce podjęli działania ku utworzeniu świetlicy wiejskiej z częścią wyznaczoną dla tamtejszych strażaków ochotników. Pierwszy etap inwestycji już się rozpoczął i do końca grudnia budynek będzie mieć fundamenty oraz kanalizację. To jednak dopiero początek prac, bo zadanie jest wieloetapowe.

REKLAMA

Miejsce, w którym powstaje remiza rozwija się już od kilku lat. Najpierw włączono je do ścieżki Green Velo i utworzono Miejsce Obsługi Rowerzystów, następnie powstało boisko tartanowe o wartości 120 tysięcy złotych przy wsparciu środków zewnętrznych oraz plac zabaw za kolejne 17 tysięcy.

„Teraz trzeci etap, ten najważniejszy – miejsce dla naszych strażaków i nie tylko, bo oprócz Straży Pożarnej chcemy zrealizować tu świetlicę wiejską. Inwestycję podzieliliśmy na trzy etapy – pierwsza inwestycja czyli fundamenty, przyłącza, roboty ziemne, później następny etap – będą robione ściany wraz z oknami i z dachem, a w trzecim etapie wykończenia” – opowiada nam burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala.

REKLAMA

Prace podczas obecnego etapu, czyli fundamenty oraz roboty ziemne kosztują około 100 tysięcy złotych. Koszt zadań podczas drugiej części budowy szacowany jest na 500 tysięcy, a na wykończenie gmina zamierza przeznaczyć 400 tysięcy złotych –„Liczymy, że koszty związane z naszą remizą zamkną się w kwocie miliona złotych” – dodaje Michał Pękala.

Ukończenie pierwszej części inwestycji przewidziane jest na grudzień tego roku. Całkowite zakończenie projektu jest zależne od budżetu gminy, ponieważ samorząd realizuje zadanie bez udziału środków zewnętrznych. Znaczenie będzie mieć także sytuacja epidemiczna. W przyszłym roku gmina zamierza uwzględnić drugi etap budowy w budżecie. Szacunkowo remiza wraz ze świetlicą wiejską będą gotowe w 2022 lub 2023 roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *