REKLAMA

Rozpoczęto wielki projekt termomodernizacji budynków w Radoszycach [wideo]

W styczniu gmina Radoszyce otrzymała gigantyczne dofinansowanie na termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Dzięki temu kompletnego remontu doczekają się aż trzy nieruchomości w gminie. Właśnie rozpoczęto prace w jednej z nich – starym gimnazjum.

REKLAMA

„Termomodernizacja obejmie trzy budynki – budynek starego gimnazjum, szkoły podstawowej i hali. W tym zakresie będą wymienione wszystkie okna. Okna przy termomodernizacji muszą spełniać jedne z lepszych warunków […] Następnie będzie remont, przebudowa dachu, wymiana instalacji, oświetlenia – będą lampy LED, kotłowni, pełna termomodernizacja wraz z malowaniem zewnętrznym” – opowiadał nam Michał Pękala.

Warto dodać, że korzyści z termomodernizacji to nie tylko ocieplenie i mniejsze koszty utrzymania, ale także ekologia -„Będą też panele fotowoltaiczne i pompy ciepła. Jest to ukłon w stronę ekologii” – dodaje burmistrz Radoszyc.

REKLAMA

Ile czasu potrwa remont każdego z obiektów i kiedy zostanie ukończony? –„Uczniowie korzystali ze szkół i wiedząc o tym, że nie jest łatwo realizować inwestycji na żywym organizmie, to proces jest aż dwuletni. W tym roku przebudowany ma zostać stary budynek gimnazjum, natomiast do końca 2021 roku – przebudowa hali sportowej i Szkoły Podstawowej w Radoszycach – tłumaczy nam Michał Pękala.

Przetarg na wykonanie prac termomodernizacyjnych wygrała firma PER-MIR. Całkowity koszt inwestycji wynosi około 4 milionów 100 tysięcy złotych, natomiast dofinansowanie to aż 95%, czyli ponad 3 miliony 800 tysięcy złotych!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *