REKLAMA

Sielpia: Rozpoczynają się kolejne prace [wideo, zdjęcia]

Wraz z zakończeniem sezonu letniego rozpoczynają się kolejne prace nad zalewem w Sielpi. Woda ze zbiornika jest już spuszczana, a niedługo ruszą kolejne roboty remontowo-budowlane.

REKLAMA

Przy kąpielisku ma powstać nowa droga oraz plaża, w nieużywanej dotychczas części.

– „Tam powstanie nowa droga, która będzie prowadziła od ulicy Spacerowej, przez nasadę mola, do łapacza rumoszu. Ona z jednej strony będzie drogą techniczną, umożliwiającą obsługę tego łapacza rumoszu, usytuowanego na wejściu rzeki Czarnej do zalewu […] Jednocześnie ta droga stworzy taki ciąg spacerowy, który pozwoli na swobodne dojście do pomostu łączącego dwa brzegi rzeki Czarnej, u wlotu, czyli przy wschodniej stronie zalewu” – mówił burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański

REKLAMA

Włodarz ma nadzieję, że ciąg spacerowy stanie się popularny wśród turystów. Umożliwi on dostęp do nowej plaży. Do użytku przeznaczone zostanie kilkaset metrów linii brzegowej, gdzie turyści będą mogli spędzać czas w okresie letnim. Będzie to kąpielisko niestrzeżone.

– „Sielpia nie jest basenem, nie jest też w całości kąpieliskiem strzeżonym. Na to prawdopodobnie musielibyśmy mieć bardzo liczną grupę ratowników, wyposażonych dodatkowo w sprzęt pływający”

Prace remontowe i rewitalizacyjne mają się zakończyć do końca listopada. Wtedy też zbiornik napełniony zostanie wodą, dzięki czemu nie powinno być problemów ze startem w nowym sezonie letnim.

Zdjęcia:

REKLAMA

3 thoughts on “Sielpia: Rozpoczynają się kolejne prace [wideo, zdjęcia]

  1. lutek pisze:

    Burmistrz, oddaj ryby!!!!!!

  2. Konecczanka pisze:

    Żeby tylko ryby

  3. lutek pisze:

    dalej szkoda gadać , co jeszcze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *