REKLAMA

Rozstrzygnięto dwa szkolne konkursy w Stąporkowie [zdjęcia]

Burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska wręczyła nagrody w konkursie „Wiem wszystko o Polsce, bo jestem Polakiem” oraz w „Konkursie wiedzy w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II”.

REKLAMA

Konkurs „Wiem wszystko o Polsce, bo jestem Polakiem” został zrealizowany przez PSP w Niekłaniu Wielkim oraz PSP nr 2 w Stąporkowie, w ramach projektu „Młodość dla Niepodległej”. W tym przedsięwzięciu udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z Niekłania, Stąporkowa oraz Krasnej. Finał konkursu odbył się 5 czerwca na platformie Testportal. Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy dotyczący naszego kraju. Nad całością czuwali opiekunowie realizujący projekt „Młodość dla Niepodległej”: Małgorzata Szot, Ilona Dwojakowska z PSP nr 2 w Stąporkowie oraz Ewa Słoka i Joanna Boruń z PSP w Niekłaniu.

REKLAMA

„Konkurs wiedzy w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II” rozpoczął Tydzień z Janem Pawłem II, który online zorganizowała PSP w Niekłaniu Wielkim. Test, którego zakres obejmował dzieciństwo, młodość, kapłaństwo i pontyfikat Jana Pawła II, odbył się 18 maja. Wśród uczestników, oprócz mieszkańców gminy, znalazły się osoby z Kielc, Białaczowa i Końskich. Do zmagań stanęło w sumie 40 osób. Nad przebiegiem czuwali nauczyciele PSP w Niekłaniu Wielkim. Obie inicjatywy swoim patronatem objęła burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska.

Zdjęcia (Urząd Miejski w Stąporkowie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *