REKLAMA

Rozwój poradni ginekologicznej. Ośrodek w Radoszycach z dodatkowymi pieniędzmi [wideo, zdjęcia]

Gmina Radoszyce przekazała 150 tysięcy złotych na dofinansowanie poradni ginekologicznej w Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Radoszycach. Burmistrz Michał Pękala oraz dyrektor placówki zdrowotnej Halina Budkowska opowiedzieli o wsparciu finansowym dla ośrodka.

REKLAMA

Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radoszycach otrzymał dofinansowanie od gminy na rozwój poradni ginekologicznej. Decyzja ta była wynikiem spotkań w ramach Funduszu Sołeckiego, na których wspólnie stwierdzono potrzebę wsparcia finansowego poradni. Zgodę na dotacje wyrazili także radoszyccy radni – „Wspólnie z Ośrodkiem Zdrowia oraz panią dyrektor zdecydowaliśmy, że pójdziemy w kierunku ginekologii. Było to pokłosiem wakacyjnych spotkań ze wszystkimi sołectwami w ramach Funduszu Sołeckiego. Do Ośrodka Zdrowia przekazaliśmy, za co bardzo dziękuję radnym, 150 tysięcy złotych” – opowiada Michał Pękala, burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce.

REKLAMA

Dofinansowanie jest początkiem dalszego rozwoju placówki, która aby móc otrzymać Kontrakt Ginekologiczny od Narodowego Funduszu Zdrowia potrzebuje nowego wyposażenia medycznego. Otrzymane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup aparatu USG, a pozostały sprzęt będący wymaganym do uzyskania kontraktu zostanie nabyty ze środków zakładu – „Środki kierujemy na zakup aparatu USG. Pozostały sprzęt, który jest niezbędny do wystąpienia o Kontrakt Ginekologiczny, zakupimy z własnych środków” – informuje Halina Budkowska, doktor nauk medycznych, dyrektor Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radoszycach.

Obecnie kompletowana jest niezbędna w zakładzie aparatura, a Gmina Radoszyce jak i Ośrodek Zdrowia liczą na uruchomienie przychodni w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

„Jest to efekt wsłuchania się w głosy i potrzeby mieszkańców. Myślę, że jest to bardzo ważny krok, zmierzający do poprawy świadczeń w naszym ośrodku” – dodaje dyrektor zakładu.

Jak przekazują nam władze gminy Radoszyce inwestycja w ginekologię ma być nie jedyną. W przyszłości tamtejszy ośrodek zdrowia ma mocniej stawiać na inne specjalistyczne dziedziny medycyny.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *