REKLAMA

Ruda Maleniecka: Będzie bezpieczna droga na cmentarz [zdjęcia]

Długo wyczekiwana inwestycja realizuje się w okolicach Rudy Malenieckiej. Mieszkańcy tej miejscowości w końcu doczekają się chodnika i ścieżki rowerowej na cmentarz. Trwa już porządkowanie przestrzeni pod tę inwestycję. 

REKLAMA

Prace w okolicach Rudy Malenieckiej już trwają!

„Cieszę się, że inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników drogi poprzez przeniesienie ruchu pieszego z pobocza na projektowany ciąg pieszo – rowerowy.” – mówił nam Leszek Kuca, wójt gminy Ruda Maleniecka.

Ciąg pieszo-rowerowy prowadzić ma wzdłuż Drogi Krajowej 42, a obecnie kończą się tam już prace porządkowe. By w ogóle ta inwestycja mogła mieć miejsce wiele starań musieli poczynić samorządowcy z gminy. Teraz jest już pewne, że niezwykle ważny dla bezpieczeństwa mieszkańców ciąg powstanie. Prace pilotuje i finansuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

REKLAMA

Ścieżka będzie miała trzy metry szerokości i prowadzić będzie od mostu na rzece Czarnej w Rudzie Malenieckiej, aż do  cmentarza parafialnego. Ułatwi dotarcie do cmentarza poruszającym się na rowerach i pieszo oraz dla konduktów żałobnych. W ramach projektu przewidziana jest budowa ścieżki o utwardzonej nawierzchni bitumicznej, umożliwiającej bezpieczny ruch pieszy i rowerowy o całkowitej długości 1460 m

Zdjęcia (UG Ruda Maleniecka):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *