REKLAMA

Ruda Maleniecka: Chodnik prawie gotowy, sygnalizacja w przygotowaniu [wideo, zdjęcia]

Po kilku latach starań w końcu trwa budowa traktu pieszo-rowerowego wzdłuż Drogi Krajowej 42. Prace mają zakończyć się już w sierpniu! Jednocześnie rozpoczynają się też działania związane z utworzeniem sygnalizacji świetlnej na krzyżówkach rudzkich – będzie ona funkcjonować już przed końcem obecnego roku. 

REKLAMA

Z naszą kamerą wybraliśmy się pod Rudę Maleniecką, gdzie trwają prace nad budową drogi rowerowej i chodnika, aby porozmawiać z Leszkiem Kucą – wójtem gminy Ruda Maleniecka. Opowiedział nam on o całej inwestycji – „W zasadzie w 2009 roku rozpoczęliśmy prace z budową chodnika od mostu nad rzeką Czarną w Rudzie Malenieckiej do miejsca, w którym właśnie się znajdujemy. I od tego momentu zaczęły się starania o uwzględnienie odcinka dalszego w kierunku skrzyżowania z drogą numer 74, aby ująć ten odcinek w ogólnopolskim programie miejsc niebezpiecznych” – mówi wójt.

REKLAMA

Inwestycja ma zmieścić się w kwocie 1 600 000 zł. Wójt zapowiada, że ukończona zostanie do końca sierpnia bieżącego roku. Budowany odcinek będzie miał długość półtora kilometra. Poza tym poruszyliśmy też temat utworzenia sygnalizacji świetlnej na słynnych krzyżówkach rudzkich. Jest to niebezpieczne miejsce i taka zmiana wydaje się najlepszym wyjściem – „Teraz trwają prace z przygotowaniem infrastruktury oświetleniowej, czyli doprowadzeniem zasilania do skrzyżowania z drogą nr 74. Cała inwestycja ma być zrealizowana do końca tego roku” – mówił nam wójt Kuca.

Czy rozwiąże to problemy bezpieczeństwa drogowego w tej okolicy? O tym zapewne przekonamy się już niedługo.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

One thought on “Ruda Maleniecka: Chodnik prawie gotowy, sygnalizacja w przygotowaniu [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *