REKLAMA

Ruda Maleniecka: Ruszyła upragniona inwestycja

Po kilkuletnich staraniach realizacji doczeka się budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi krajowej nr 42 w Rudzie Malenieckiej.

REKLAMA

REKLAMA

W styczniu 2018 roku wojewoda świętokrzyski wydał decyzję zezwalającą na realizację ww. inwestycji. Wiosną rozpoczęły się prace, które niestety w niedługim czasie zostały przerwane. Firma poinformowała o rezygnacji z doprowadzenia inwestycji do końca.
W związku z zaistniałą sytuacją umowa z wykonawcą została zerwana. Przeprowadzono kolejny przetarg, w którym jako najkorzystniejszą wybrano ofertę firmy ze Strawczyna. Koszt zadania to około 1,6 mln złotych. Wykonawca wybuduje ciąg pieszo-rowerowy o nawierzchni bitumicznej o długości 1,5 km i szerokości 3 metrów od Rudy Malenieckiej (od mostu na rzece Czarnej) do cmentarza parafialnego wraz z konieczną przebudową istniejącej infrastruktury. Istniejący chodnik z kostki od mostu na Czarnej do rzeczki Sokołówki został zdemontowany, a na jego miejsce pojawi się asfalt. Na wysokości Sokołówki trasa zmieni swój bieg z prawej strony drogi na lewą. Na skrzyżowaniu dróg krajowych (tzw. krzyżówki) powstanie przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów.

Inwestycja jest realizowana w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

Zdjęcia (www.rudamaleniecka.pl):

Źródło: www.rudamaleniecka.pl

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *