REKLAMA

Ruda Maleniecka świętowała. Dwa koncerty disco-polo na rodzinnym festynie [wideo, zdjęcia]

Festyn rodzinny w sobotę dla wszystkich mieszkańców gminy Ruda Maleniecka przygotował tamtejszy samorząd. Głównymi atrakcjami były koncerty zespołów muzyki tanecznej Rompey oraz MEJK. Wydarzenie odbyło się na placu przyszkolnym. 

REKLAMA

Impreza rozpoczęła się w sobotnie popołudnie od sportowych atrakcji. Pokazowy trening dla dzieci i młodzieży z gminy poprowadzili zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego Neptun Końskie. O 17:00 miało miejsce oficjalne otwarcie festynu –„To jest najważniejsze, że wspólnie jesteśmy po pandemii tutaj na tym festynie, że możemy się integrować. Zazwyczaj mało mamy czasu dla swoich najbliższych, dla znajomych, dla przyjaciół. A dziś jest ten czas by tutaj spędzić miłe chwile i oderwać się od tej codziennej rzeczywistości”  – mówił nam Leszek Kuca, wójt gminy Ruda Maleniecka.

Na wydarzeniu pojawili się też samorządowcy i działacze zaprzyjaźnieni z gminą Ruda Maleniecka. Obecnie byli między innymi wójt gminy Słupia Konecka Robert Wielgopolan, członek zarządu powiatu koneckiego Jarosław Staciwa, radni powiatowi Danuta Leśniewicz, Wojciech Owczarek oraz Paweł Pękala.

REKLAMA

Wspomniany poczęstunek przygotowano dla wszystkich uczestników festynu, mieszkańcy zajadali się między innymi pyszną maleniecką zalewajką. Z kolei dzieci bezpłatnie miały możliwość kosztowania popcornu, waty cukrowej, a także spędzania czasu z animatorami czy na dmuchańcach.

Swój pokaz demonstrowali też strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie Malenieckiej (bardzo widowiskowe uwolnienie osoby z zakleszczone pojazdu) oraz druhowie z OSP Wyszyna Fałkowska, na scenie występowały dzieci i młodzież z miejscowej szkoły, a także uczestnicy zajęć Klubu Seniora w Lipie.

Wszyscy czekali jednak na dwa koncert. Rompey to grupa grająca tak zwane folkdisco. Są oni twórcami hitu Passerati, który obejrzało już około 20 milionów ludzi. Występ rozpoczął się o 18:00 i mocno rozgrzał publikę.

Z kolei główna gwiazda dnia to grupa Mejk mająca w swoim dorobku choćby taki hit jak „Tańczę z nim do rana”. Ten koncert zaplanowano na 20:30.

Całe wydarzenie zwieńczyła dyskoteka pod gwiazdami prowadzona przez DJ-a.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *