REKLAMA

Ruda Maleniecka: Wkrótce modernizacja szkoły i hali sportowej [wideo, zdjęcia]

Wkrótce rozpocznie się realizacja dużego projektu termomodernizacji kompleksu budynków użyteczności publicznej w Rudzie Malenieckiej – Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych i Gminnej Hali Sportowej. To ambitna i bardzo kosztowna inwestycja. 

REKLAMA

„Jesteśmy już po podpisaniu umowy z wykonawcą, po przetargu. W najbliższym czasie wykonawca wchodzi na teren budowy, tuż po zakończeniu roku szkolnego rozpoczyna prace. To jest głęboki remont budynku, będzie wykonana termomodernizacja całego obiektu. Zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne na naszych obiektach szkolnych, wymiana centralnego ogrzewania i stolarki okienno-drzwiowej. Dla całego obiektu będzie zmodernizowana kotłownia” – informuje nas wójt gminy Ruda Maleniecka Leszek Kuca.

Termomodernizacja obejmie cały kompleks gminnych budynków oświatowych w Rudzie Malenieckiej. Inwestycja to nie tylko krok w stronę oszczędności, ale i ekologii, co mają zapewnić między innymi panele fotowoltaiczne. W ramach jednego przetargu będą one zainstalowane również na kilku innych obiektach w miejscowości.

REKLAMA

„Nie tylko tu, na naszych szkolnych obiektach, ale również na Gminnym Centrum Kultury w Rudzie Malenieckiej i na terenie gminnej oczyszczalni ścieków” – dodaje Leszek Kuca.

Koszt całkowity inwestycji opiewa na około 2 miliony 300 tysięcy złotych, z czego 80% kwoty to dofinansowanie w ramach rewitalizacji Rudy Malenieckiej. Wszystkie prace realizowane w ramach przetargu zakończą się w listopadzie, jednak remont wewnątrz Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych ma zakończyć się jeszcze pod koniec wakacji, by szkoła normalnie funkcjonowała wraz z początkiem nowego roku szkolnego.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *