REKLAMA

Runda wiosenna w A Klasie rusza w niedzielę. Jak przygotowane są drużyny z naszego regionu?

Rozgrywki w rundzie wiosennej Świętokrzyskiej A Klasy startują już w nadchodzącą niedzielę. O jak najlepsze miejsca w tabeli będą walczyć trzy drużyny z powiatu koneckiego – Radiator$ Stąporków, Tęcza Gowarczów oraz KS Smyków. Sprawdzamy, jak przebiegają przygotowania drużyn do rundy.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Radiator$ Stąporków po rozgrywkach jesiennych są wiceliderem A Klasy. Na swoim koncie drużyna ma 8 zwycięstw, 4 remisy i jedną porażkę.

„Z okresu przygotowawczego nie jestem zadowolony. Graliśmy tylko raz w tygodniu sparingi, niestety warunki nie pozwalały nam na to, żeby wejść na halę ani orlik. Jedyna styczność, jaką z piłką mieliśmy do końca lutego to było rozgrywanie sparingów. Tych treningów było za mało. Później warunki nie pozwoliły, by trenować na orliku, jedynie dwa razy trenowaliśmy na sztucznym boisku w Końskich. Mam nadzieję, że teraz wejdziemy na boisko” – mówi nam Sławomir Jedynak, trener Radiator$ Stąporków.

REKLAMA

Jedynie jedno miejsce dzieli zawodników ze Stąporkowa od awansu do klasy okręgowej.

„Jeżeli jest szansa, to będziemy walczyć o awans. Nie będziemy się za bardzo napinać, ale jeśli szansa dalej będzie to będziemy się starać ją wykorzystać” – przyznaje trener.

Sparingi Radiator$ Stąporków:

Neptun Końskie (juniorzy) 3-3 Radiator$ Stąporków
Skała Tumlin 2-6 Radiator$ Stąporków
Tęcza Gowarczów 3-2 Radiator$ Stąporków
Granat Borki 3-4 Radiator$ Stąporków
Neptun Końskie (juniorzy) 1-3 Radiator$ Stąporków
Star Starachowice (juniorzy) 5-2 Radiator$ Stąporków

Tęcza Gowarczów po rundzie jesiennej zajmuje 9. miejsce w tabeli A Klasy z bilansem 4 wygranych, 4 remisów oraz 5 przegranych. Jak przebiegają przygotowania oraz jakie cele mają zawodnicy na nadchodzącą rundę?

„Graliśmy wczoraj ostatni sparing z liderem piotrkowskiej okręgówki – Gerlachem Drzewica. Przegrany 6-1. Skład drużyny się nie zmienił, poprzednie sparingi – dwa razy graliśmy z Radzicami, graliśmy z Żarnowem i Stąporkowem. Cel – jak najwyższe miejsce w A klasie. Na pewno chcemy się utrzymać, zawsze wiosnę mamy lepszą od jesieni” – opowiada nam Maciej Muszyński, prezes klubu.

Sparingi Tęczy Gowarczów:

Gerlach Drzewica 6-1 Tęcza Gowarczów
Tęcza Gowarczów 0-1 LKS Radzice
Tęcza Gowarczów 3-2 Radiator$ Stąporków
Tęcza Gowarczów 2-3 LKS Radzice
Tęcza Gowarczów 2-3 Kasztelan Żarnów

Po pierwszej rundzie piłkarze z KS Smyków znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli z dwoma wygranymi oraz 11 przegranymi spotkaniami.

„Drużyna seniorów rozpoczęła przygotowania do sezonu pod koniec stycznia. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. Za nami również kilka sparingów. Do naszego składu pozyskaliśmy Karola Nieszporka, który w poprzednim sezonie był podstawowym zawodnikiem Partyzanta Radoszyce. Testujemy jeszcze kilku zawodników. Niestety, nasz najlepszy snajper Patryk Janus jest po zabiegu” – przekazuje nam Paweł Owczarek, prezes klubu KS Smyków.

Prezes przyznaje, że pozostanie w A Klasie będzie celem dla piłkarzy na nadchodzącą rundę. Przypominamy, że KS Smyków w sezonie 2019/2020 uzyskało awans z B Klasy do A Klasy.

Sparingi KS Smyków:

KS Smyków 4-6 Orlęta Kielce (juniorzy)
KS Smyków 2-4 Nidzianka Bieliny
KS Smyków 3-0 Neptun Końskie (juniorzy)
KS Smyków 2-2 Radiator$ Stąporków
KS Smyków 2-2 Victoria Mniów
KS Smyków 7-2 Płomień Wólka Kłucka
KS Smyków 7-4 Bucovia Bukowa II
KS Smyków 11-2 GLKS Fałków

Rozgrywki w ramach rundy wiosennej w A Klasie startują w niedzielę 21 marca. Radiator$ Stąporków o godzinie 14 w roli gospodarza zmierzy się ze Skałą Tumlin, w Gowarczowie o 11 Tęcza zagra z Polanami Pierzchnica, natomiast KS Smyków podejmie u siebie o 14 Astrę Piekoszów.

REKLAMA

One thought on “Runda wiosenna w A Klasie rusza w niedzielę. Jak przygotowane są drużyny z naszego regionu?

  1. Pingback: Rozgrywki w A Klasie i B Klasie zostają wznowione! | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *