REKLAMA

Rusza akcja świątecznej pomocy dla rodaków na kresach [wideo]

Jak co roku grupa fanów z Widzew FC Końskie oraz miłośników bosku skupionych przy klubie Boxing Końskie rusza z bożonarodzeniową akcją pomocy. Tym razem paczki przygotowane przez wolontariuszy trafią do potrzebujących rodaków na Kresach. Każdy z nas może pomóc i przekazać dary potrzebne do stworzenia paczek – kontakt z organizatorami: Facebook – TUTAJ i TUTAJ, telefon: 793 906 311. 

REKLAMA

Powyżej wideo z akcji pomocy przeprowadzonej przez Widzew FC Końskie w ubiegłym roku.
Tym razem z ramienia Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej ekipa wolontariuszy prowadzi zbiórkę bożonarodzeniową dla Kombatantów, Sybiraków oraz dzieci i polskich rodzin na Kresach.  Adresatami są m.in. potrzebujący kombatanci z szeregów AK, z których większość za walkę o Niepodległość Polski młodzieńcze lata spędziła w niewoli okupanta sowieckiego, w okrutnych warunkach łagrów syberyjskich.

Zbiórka trwa do 2 grudnia, tak aby paczki dotarły do naszych rodaków przed świętami. Dary można przekazywać na treningach Boxing Końskie (na Facebooku godziny i miejsca treningów), w Klubie Balans przy ulicy Partyzantów (w godzinach otwarcia), a także poprzez napisanie wiadomości na priv lub kontakt telefoniczny (793 906 311).

REKLAMA

A co jest potrzebne? To przede wszystkim żywność o długiej dacie przydatności do spożycia – konserwy, owoce w puszkach, makarony, kasze, wszelkie przyprawy, słodycze (wszelkie rodzaje). Jednak w tym roku do paczek trafią także: środki czystości, chemia gospodarstwa domowego, pościel, koce, gry planszowe, przybory szkolne, różne zabawki.

Zbiórka trwa do 2 grudnia. Tak by jeszcze przed świętami paczki trafiły do naszych rodaków na kresach. 

REKLAMA

One thought on “Rusza akcja świątecznej pomocy dla rodaków na kresach [wideo]

  1. Pingback: Koneccy kibice Widzewa znowu pomagają! | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *