REKLAMA

Rusza kino w Końskich. Znamy ceny biletów, nazwę i repertuar! [wideo, zdjęcia]

Bilety po 17 i 19 złotych, a na początek takie filmy jak „Dziewczyna influencera”, „Sami Swoi. Początek” i „Akademia Pana Kleksa” oraz darmowe bajki dla najmłodszych na ferie. Rusza długo wyczekiwane kino w Końskich! Będzie ono nosić imię… Pegaz. 

REKLAMA

Kino w Koneckim Centrum Kultury wystartuje w walentynki, czyli w środę 14 lutego. Pierwszy seans zapowiedziano na godzinę 17:00 i będzie to „Dziewczyna influencera”. Potem o 19:30 wyświetlony zostanie „FUKS 2”. Kino działać będzie zawsze w weekendy z projekcjami w piątki, soboty i niedziele, a często także w środy oraz wtorki. Ten ostatni ma być dniem ze znacząco niższymi cenami biletów. W repertuarze na pierwsze tygodnie oprócz wspomnianych przewidziano też „Akademię Pana Kleksa” i prequel bodaj najsłynniejszej polskiej komedii „Sami Swoi. Początek”.

REKLAMA

Do kina zaprasza Koneckie Centrum Kultury oraz przedstawiciele koneckiego samorządu –„Zakończyły się prace odbiorowe przy odbiorze kina oraz sali wielofunkcyjnej w Koneckim Centrum Kultury. Protokoły zostały podpisane, opieczętowane i są podstawą do złożenia wniosku o wydanie decyzji o dopuszczenie do użytkowania. Sama decyzja na  podstawie tego protokołu to formalność. W związku z tym Koneckie Centrum Kultury opublikowało już informacje o rozpoczęciu działania kina. Od 14 lutego są podpisane umowy z dystrybutorami”  – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Wiemy, że bilety normalne mają kosztować 19 złotych, a ulgowe 17 złotych„Kino będzie można zarezerwować i zakupić bilety na dwa sposoby – po pierwsze będzie czynna tam kasa biletowa i można będzie zrobić to analogowo lub też  za pośrednictwem internetu przez system biletyna. Ten system pozwoli na to, by nie tylko skorzystać z kina, ale i zarezerwować udział w innych zajęciach prowadzonych przez Koneckie Centrum Kultury” – dodaje Obratański.

Przez ostatnie tygodnie trwał też plebiscyt na nazwę nowego koneckiego kina. Po zsumowaniu głosów, które wpłynęły drogą internetową i stacjonarną do Koneckiego Centrum Kultury okazało się, że najliczniej poparto nazwę tradycyjną dla Końskich, czyli Kino Pegaz„To będzie nazwa, która powróci do Końskich i będzie kojarzona z nowym kinem, także zapraszamy do kina Pegaz” – mówi burmistrz Obratański.

Zatem do kina „Pegaz” w Końskich będziemy chodzić od walentynek 2024, a u nas na pewno znajdziecie relacje z historycznego, pierwszego seansu.

REPERTUAR KINA MA BYĆ DOSTĘPNY NA STRONACH KONECKIEGO CENTRUM KULTURY:
Facebook
Strona główna – MGDK (dkkonskie.pl)

Zdjęcia:

REKLAMA

14 thoughts on “Rusza kino w Końskich. Znamy ceny biletów, nazwę i repertuar! [wideo, zdjęcia]

 1. Konecczanka pisze:

  Będzie lampka szampana do pierwszych biletów na seans, żeby ludzie swojego nie wnosili?:)

 2. Kacper Majchrzak pisze:

  Gdzie można kupić bilety

 3. Tekaeniak pisze:

  Na pierwszy seans po dłuuuuugich perypetiach z otwarciem kina ma podobno Brad Pitt przyjechać,😂😂

 4. losiu pisze:

  Konecczanka ….musze Cie pochwalić ..pierwsza raz nic nie marudzisz serio:)))i nic ze młodzi wyjeżdżają nic ze to wina burmistrza ?:)))hm…moze ty chora jestes?:)))a jakieś dziękuję fajnie że jest kino i wogole?:)))nic nie będzie w temacie?:)

  • Konecczanka pisze:

   Losiu,
   Jak nie jesteś w żadnej wspólnocie w którymś z koneckich kościołów to się „zakręć”. Po Twoim komentarzu Duch Święty mnie natchnął i badania zrobiłam. Bingo. Wybiore leki i wrócę do formy.
   Przepraszam, że wszyscy Państwo przeczytacie ale innej możliwości nie ma. TKN24 nie umożliwia swoim fanom spotkania:)
   Póki co… tymczasem:)

 5. lutekc pisze:

  Może Kaczyński przyjedzie ???? Pisory z Końskich zaproszą.

 6. Mefisto pisze:

  Dlaczego nie umiecie poważnie dyskutować, tylko prześmiewczo?

 7. Kasiek pisze:

  W końcu, trochę to trwało ale mamy nie złe kino w Końskich 😉

 8. Morawiecki pisze:

  Będzie zmiana nazwy z kino Pegaz na Pegasus

 9. Sławomir pisze:

  Do Konecczanki
  Znaczy pamiętasz te stare dobre czasy oczywiście dobre w kinematografii . Łza się w oku kręci. I jeszcze to kino w parku z jesiennym przeglądem kina radzieckiego i biletami po 2 zety.

 10. zawer pisze:

  Pamiętam jeszcze lata 70- te. Chodziłem tam z rodzicami- ubrany na ,,wyjściowo”, obowiązkowo garnitur, sweterek z czystą koszulą… To było kino z klasą. Zawsze obowiązywała tam kultura… potem w latach 80, wszystko zaczęło gdzieś odchodzić w niepamięć. Skończyła się kultura i dobre wychowanie… przestałem więc tam chodzić. Może teraz wrócę. Żeby tylko przed filmem nie puszczali żadnych kronik filmowych.

 11. Bolu pisze:

  Końskie w końcu awansowało w rankingu Kultury i Sztuki. Tylko się cieszyć (i korzystać jak najczęściej)

 12. […] że kino Pegaz rusza oficjalnie w Walentynki 2024, czyli 14 lutego. O cenach informowaliśmy TUTAJ. Ponadto możecie Państwo zaobserwować fanpage placówki na Facebooku. Na stronie internetowej […]

 13. M... moje moje miasto... pisze:

  czy to kino ma technologie 3d? miało tak być….byłby niedosyć na takuej oszczędności, 10 siedzeń więcej też coś okrojone…?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *