REKLAMA

Rusza nowy sezon zajęć w koneckim Domu Kultury

W Miejsko–Gminnym Domu Kultury rozpoczyna się kolejny sezon stałych zajęć. Nowością będą tematyczne bezpłatne warsztaty prowadzone przez każdego z etatowych instruktorów placówki.

REKLAMA

Zajęcia plastyczne z Kamilą Dobrowolską. Foto. MGDK Końskie

Od połowy września  w Miejsko–Gminnym Domu Kultury w Końskich ruszają zajęcia, na które uczęszczać będą zarówno dzieci, młodzież, jak i seniorzy. „Dzielimy je na te, które prowadzą za niewielką opłatą (50 złotych na miesiąc) etatowi instruktorzy Domu Kultury oraz te, na które zapraszają osoby spoza placówki, zatrudniane na umowę–zlecenie. Ceny takich zajęć oscylują pomiędzy 150 a 180 złotych na miesiąc” – mówi dyrektor Domu Kultury Piotr Salata.

Przyszłych wokalistów kształcić będą Roman Cieślak oraz prowadzący Studio Piosenki „SOLO” Maciej Lisowski, a plastyków Kamila Dobrowolska. Paweł Stasiński poprowadzi zajęcia z ceramiki, a Aleksander Kopański warsztaty recytatorskie i teatralne. Na chętnych do nauki gry na akordeonie czeka Jan Bukład. Wszystkie zajęcia kosztują 50 złotych na miesiąc. W sprawie zapisów należy kontaktować się bezpośrednio z instruktorami lub telefonicznie pod numerem telefonu Domu Kultury: 41 372 24 78.

REKLAMA

Konecka placówka kultury pośredniczy też w organizacji zajęć, które prowadzą osoby zatrudnione na umowy-zlecenia. Wokalistka Dominika Wróbel nauczy śpiewu, Marcin Wróbel gry na gitarze, Waldemar Kacperski na pianinie, a Mateusz Salata i Bartek Adamczyk na perkusji. Dom kultury to także miejsce, gdzie swe hobby mogą rozwijać miłośnicy tańca pod opieką Piotra Mostowskiego. Amatorzy gry w szachy mogą kształcić się u Adama Szymańskiego. Te ostatnie zajęcia są bezpłatne – w ramach klubu szachowego.

O szczegóły, także dotyczących opłat, można pytać dzwoniąc bezpośrednio do prowadzących zajęcia. Ich telefony są umieszczone na stronie internetowej oraz facebooku instytucji kultury.

Nowością Domu Kultury są planowane od października całkowicie bezpłatne warsztaty i konsultacje, które poprowadzą Roman Cieślak, Maciej Lisowski, Kamila Dobrowolska, Paweł Stasiński, Jan Bukład i Aleksander Kopański. Terminy tych spotkań zostaną zamieszczone na stronie internetowej oraz fanpage’u MGDK Końskie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *