REKLAMA

Rusza termomodernizacja Ośrodka Pomocy Społecznej. Są utrudnienia

Rozpoczynają się pierwsze prace związane z termomodernizacją budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Końskich. Dla mieszkańców korzystających z usług ośrodka oznacza to małe utrudnienia. 

REKLAMA

„Zanim rozpocznie się właściwy remont musimy przenieść pracowników kilku działów Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej do budynku Szkoły Podstawowej nr 1. Tam musi być też podciągnięta linia teletechniczna tak by praca mogła odbywać się płynnie i bez zakłóceń” – tłumaczy Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich.

REKLAMA

Do Szkoły Podstawowej nr 1 przeniesiono działy: Dział Świadczeń Rodzinnych, Wychowawczych i Alimentacyjnych oraz Dział Usług Opiekuńczych, a także Zespół ds. Asystentów Rodziny. Wejście do jednostki znajduje się od strony szkolnego boiska.

Przypomnijmy, że Gmina Końskie na termomodernizację szkół w Rogowie, Modliszewicach i Kazanowie oraz budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej otrzymała ponad 1 milion 900 tysięcy złotych dofinansowania z Unii Europejskiej. Szkoły udało się wyremontować w ubiegłym roku, ale w przetargach dotyczących MGOPS nie pojawiały się satysfakcjonujące nasz samorząd oferty. Termomodernizację przeniesiono więc na nowy rok.

W końcu na wykonawcę zadania została wybrana firma EXPOL – BIS ze Skarżyska-Kamiennej. Prace mogą potrwać nawet przez kilka najbliższych miesięcy. Budynek oprócz nowej elewacji otrzyma też stolarkę drzwiową i okienną, unowocześnione zostaną także instalacje.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *