REKLAMA

Rusza Wakacyjny Klub Dziecka MGDK Końskie. Zostały ostatnie miejsca! [wideo]

Już od poniedziałku 6 lipca rusza pierwszy turnus Wakacyjnego Klubu Dziecka organizowanego przez Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich. Liczba miejsc jest jednak ograniczona – między 6 a 17 lipca odbędą się dwa turnusy, a na każdy z nich może zapisać się 15 dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Chętni powinni więc zapisać swoje pociechy jak najszybciej – osobiście w siedzibie MGDK Końskie przy ulicy Mieszka I-go 4.

REKLAMA

Początkowo wakacyjne zajęcia dla najmłodszych stały pod znakiem zapytania. W skutek sytuacji epidemicznej prawdopodobnym było, że ich organizacja nie dojdzie do skutku, jednak z powodu niewielkiej liczby zakażeń w powiecie koneckim podjęto decyzję o przeprowadzeniu dwóch turnusów w lipcu.

„Obserwując sytuację w regionie, która nie jest zła, jeśli chodzi o zarażenia na terenie Końskich i okolic, postanowiliśmy taki klub dziecka zorganizować, oczywiście w ograniczonej formie. W poprzednich latach w takich zajęciach uczestniczyło 30 dzieci w każdym turnusie, tym razem zmniejszyliśmy tę liczbę o połowę. Dodatkowo ta grupa jest podzielona na trzy pięcioosobowe grupy” – informuje nas dyrektor MGDK Końskie Piotr Salata.

REKLAMA

Zajęcia podczas każdego z turnusów będą trwać od godziny 10 do 13. Podczas nich zachowane będą wszelkie wytyczne sanitarne, takie jak zachowanie odległości między sobą, noszenie maseczek czy dezynfekcja rąk. Dodatkowo, jeśli umożliwi to pogoda, większość warsztatów, gier i zabaw odbywać się będzie w plenerze.

O tym, co Dom Kultury przygotował dla uczestników zajęć opowiedział nam dyrektor Piotr Salata.

„Opieramy się o działalność naszych instruktorów. Będą głównie zajęcia muzyczne, plastyczne, ceramiczne, zaproponujemy trochę zajęć takich jak gry i zabawy na wolnym powietrzu, ale będzie to uzależnione od warunków pogodowych. W trakcie pewnie wynikną inne pomysły. Myślę, że ci, którzy przyjdą tak jak co roku będą zadowoleni z tych naszych zajęć. Zapraszamy bardzo serdecznie, mamy jeszcze wolne miejsca” – opowiadał nam Piotr Salata.

Chętnych rodziców zapraszamy do zapisywania swoich pociech osobiście w sekretariacie Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich znajdującego się przy ulicy Mieszka I-go 4. Warunkiem uczestnictwa jest też wypisanie zgody przez opiekuna prawnego, a wzór wymaganego dokumentu znajdziecie TUTAJ.

Wiemy, że ośrodki kultury w Stąporkowie i Gowarczowie również planują przygotować zajęcia podczas wakacji dla najmłodszych. Szczegóły znajdziecie już wkrótce w naszym portalu.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *