REKLAMA

Ruszają zapisy do Koneckiego Oddziału Poszukiwawczo – Ratowniczego

Jednostka Strzelecka 2026 Końskie ogłasza utworzenie i nabór do Koneckiego Oddziału Poszukiwawczo – Ratowniczego. Jest to niedawno utworzona grupa zrzeszająca osoby zainteresowane ratownictwem oraz wsparciem poszukiwań osób zaginionych. Dołączyć może każdy, kto ukończył przynajmniej 16 lat!

REKLAMA

Strzelców z JS 2026 Końskie często można spotkać podczas różnych imprez kulturalnych, turystycznych czy wydarzeń patriotycznych. Znani są też ze służby na rzecz seniorów w czasie pandemii czy w punkcie medycznym dla uchodźców z Ukrainy w Sielpi.

REKLAMA

W tym roku rozszerzają oni swoją działalność tworząc grupę zorientowaną na ratownictwo, pierwszą pomoc i poszukiwania. Jednostka działać będzie w ramach Stowarzyszenia Jednostka Strzelecka 2026 Końskie, jednak zrzeszać będzie osoby, które nie są zainteresowane szkoleniem, które przechodzą strzelcy, czy noszeniem munduru wojskowego. Grupa będzie zabezpieczać ratowniczo imprezy, szkolić się z zakresu ratownictwa, pierwszej pomocy, nawigacji i poszukiwań.

– „Oddział planuje szkolić się z innymi takimi formacjami z całej Polski, z którymi współpracuje konecka jednostka. Dotychczas ratownicy tworzący trzon Koneckiego Oddziału Poszukiwawczo-Ratowniczego działali na wielu imprezach i wydarzeniach, zaczynając od lokalnych zabezpieczeń imprez organizowanych przez ImperActive, poprzez wydarzenia kulturalne – koncerty i festiwale, a także ogólnopolskie spotkania na Polach Lednickich. Kilkuletnie doświadczenie sprawiło, że pomysł powołania takiej grupy stał się faktem” – informuje prezes stowarzyszenia Dominika Stefańczyk.

Aby dołączyć do Koneckiego Oddziału Poszukiwawczo – Ratowniczego należy mieć ukończone 16 lat oraz odczuwać zapał do szkolenia się w zakresie ratownictwa, pierwszej pomocy, poszukiwań i udziału w zabezpieczeniach medycznych. Ponadto do grupy dołączyć mogą ratownicy czy osoby, które mogą podzielić się swoją wiedzą ratowniczą, medyczną czy z zakresu nawigacji czy terenoznawstwa. Wystarczy złożyć deklarację członkostwa w stowarzyszeniu.

Kontaktować się można z prezesem Stowarzyszenia Jednostka Strzelecka 2026 Końskie Dominiką Stefańczyk pod numerem 537 463 129 lub poprzez fanpage na Facebooku (link TUTAJ).

Zdjęcia (JS 2026 Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *