REKLAMA

Ruszyła Miejska Liga Futsalu w Stąporkowie [zdjęcia, wideo]

W sobotę 30 listopada w Hali Sportowej w Stąporkowie rozegrano pierwszą kolejkę siódmej edycji rozgrywek Miejskiej Ligi Futsalu zorganizowanej przez Burmistrza Stąporkowa i Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie. W sezonie 2019/2020 zmagać się będzie 16 drużyn z gminy Stąporków oraz z gminy Końskie.

REKLAMA

To już jest kolejny sezon, bodajże siódmy sezon. W naszej gminie jest duże zainteresowanie piłką nożną dlatego staramy się rozwijać pasje każdego naszego mieszkańca” – mówi Łukasz Kwiecień, pracownik Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie.

REKLAMA

Zainteresowanie piłką halową jest tak duże, że w ciągu niecałej doby od ogłoszenia naborów zespoły zapełniły wolne miejsca w obu ligach – „Rozgrywki są podzielone na dwie ligi. W I lidze gra 6 zespołów w systemie mecz – rewanż. Natomiast w II lidze gra 10 zespołów każdy z każdym […] Mamy taki system, że ostatnia drużyna z I ligi spada do II ligi, natomiast piąta drużyna z pierwszej ligi gra baraż z zespołem z drugiego miejsca z II ligi. Oczywiście Pierwsza drużyna z drugiej ligi awansuje bezpośrednio na następny sezon do I ligi” – opowiada organizator.

Przypomnijmy, że w sezonie 2018/2019 mistrzem została drużyna Skała Niekłań. Zdobywcą drugiego miejsca – Zryw Zaborowice. Na trzeciej pozycji znalazł się zespół Taktyczny Piątek. Według tego co nam powiedział Łukasz Kwiecień – miejsce w I lidze uzupełniły: drużyna Albatros która awansowała przez zwycięstwo II ligi, Jajko na Żurek – drużyna która wygrała baraż w zeszłym sezonie oraz Kamienna Wola. W pierwszej kolejce bardzo dobrze poradziły sobie dwa zespoły z zeszłorocznej II ligi. Poniżej przedstawiamy wyniki.

I liga:
TAKTYCZNY PIĄTEK – ALBATROS 4:4
SKAŁA NIEKŁAŃ – JAJKO NA ŻUREK 3:4
ZRYW ZABOROWICE – KAMIENNA WOLA 6:1

II liga:
WOLNI STRZELCY – QUO VADIS 1:4
OSP GOSAŃ – OSP GOSAŃ JUNIORZY 6:2
RUBIN ŻELIWO – RTS 5:0
RADOŚNI – RADIATORS JUNIORZY 5:6
TP-KW OLD – WR 0:4

Kolejne 9 spotkań zapowiada się bardzo emocjonująco. Zapraszamy do  hali w Stąporkowie i zachęcamy do śledzenia zmagań.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *