REKLAMA

Ruszyła powiatowa komunikacja publiczna. Znamy przystanki i rozkłady jazdy [zdjęcia]

Komunikacja publiczna w powiecie koneckim łącząca Końskie z miejscowościami w gminach Gowarczów, Radoszyce, Ruda Maleniecka i Fałków wystartowała. Są to cztery kursy dziennie na trzech trasach – dwa z Końskich do poszczególnych gmin oraz dwa powrotne. Przedstawiamy dokładne trasy oraz rozkłady jazdy. 

REKLAMA

Linię na terenie gminy Radoszyce relacji Filipy – Końskie obsłuży Edward Binkowski. Trasa przebiega przez miejscowości Filipy – Kłucko – Wyrębów – Nalewajków – Górniki – Mościska Małe – Mościska Duże – Radoszyce – Plenna – Podlesie – Krzyżówki Radoszyckie – Sielpia – Gatniki – Wincentów – Brody Nowe – Końskie. Pokonanie całej trasy szacowane jest na 55 minut, busy z Filip do Końskich wyruszają o 6:25 i 9:55, a kursy powrotne wyjeżdżają z Końskich o 9:55 i 13:55.

REKLAMA

Na terenie gminy Gowarczów, jest to relacja Giełzów – Końskie. Za przewożenie pasażerów odpowiedzialna będzie firma PKS Opoczno. Trasa przebiega przez miejscowości Giełzów – Borowiec – Gowarczów – Morzywół – Barycz – Kornica – Końskie. Cały przejazd trwa około 25 minut, start kursów z Giełzowa do Końskich planowany jest na 6:45 oraz 11:45, natomiast z powrotem busy wyruszą z Końskich o 12:10 i 16:20.

Ostatnia linia komunikacji powiatowej dotyczy gminy Fałków oraz gminy Ruda Maleniecka funkcjonować będzie linia komunikacji Sulborowice – Końskie. Przewoźnikiem na tej trasie będzie przedsiębiorstwo „EKO-STAMAR”, a trasa przebiegać będzie od Sulborowic przez miejscowości Papiernia, Starzechowice, Dąbrowa, Pląskowice, Fałków, Wola Szkucka, Szkucin, Lipa, Młotkowice, Ruda Maleniecka, Koliszowy, Dęba, Nowy Kazanów, a zakończy się w Końskich. Cały przejazd zajmie przewoźnikowi około godziny, busy z Końskich do Sulborowic wyjadą o 6:35 i 11:35, natomiast start kursów z Sulborowic do Końskich planowany jest na 7:40 i 12:40.

REKLAMA

One thought on “Ruszyła powiatowa komunikacja publiczna. Znamy przystanki i rozkłady jazdy [zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *