REKLAMA

Ruszyła rewitalizacja Parku Miejskiego w Końskich [wideo, zdjęcia]

Ruszyły prace budowlane dotyczące niemal 12-milionowej inwestycji w Końskich – rewitalizacji Parku Miejskiego. Trwa demontaż chodników, zniknęło ogrodzenie od strony ulic Sportowej i 1 Maja, a wkrótce rozpocznie się wymiana oświetlenia.

REKLAMA

„Rewitalizacja parku wchodzi w taką bardzo widoczną już fazę. Poza budowlami, które są najbardziej charakterystyczne i już zostały objęte inwestycją, czyli altaną miejską, mostkiem, widać prace przy ogrodzeniu, zarówno od strony ulicy 1 Maja, jak i ulicy Sportowej. To ogrodzenie jest rozbierane. Przede wszystkim zdjęto tam historyczne i myślę, że dużej wartości, nawet sentymentalnej dla konecczan, te płyty z piaskowca, które wieńczyły murki graniczne. Po przeczyszczeniu, odtworzeniu ten system ogrodzeniowy zostanie odbudowany w sposób, który mam nadzieję, że będzie nawiązywał nie tylko do przeszłości, ale będzie też funkcjonalny i będzie estetycznie spełniał oczekiwania konecczan. Rozbierane są również z kostki brukowej te chodniki, które mają przejść przebudowę, bądź będą kompletnie zlikwidowane, ponieważ nie wszystkie istniejące chodniki będą zachowane” – mówi nam burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Kolejnym etapem prac będzie wymiana oświetlenia na terenie parku. Te prace powinny rozpocząć się już wkrótce.

„Przewidujemy, że jeszcze tej jesieni przede wszystkim zaczną się prace nad rozprowadzeniem nowej sieci elektrycznej związanej z systemem oświetleniowym, który również będzie kompletnie przebudowywany” – dodaje burmistrz Obratański.

A co z Głowami Lwów, które miałyby stanąć przy mostku? Do tej pory nie udało się ich zlokalizować. Krzysztof Obratański zapewnia jednak, że niezależnie od tego, czy zostaną odnalezione, będą one zdobić konecki park.

„Z wykonawcą wiąże nas umowa, zgodnie z którą albo poddają zabiegom konserwacyjnym odnalezione rzeźby, płaskorzeźby, maszkarony, albo – jeżeli się ich nie odnajdzie – na podstawie zapisów fotograficznych je odtworzą. Więc tak czy inaczej one się pojawią” – przyznaje burmistrz Końskich.

Prace w Parku Miejskim w Końskich mają być zakończone do połowy grudnia 2022 roku. Ich koszt to blisko 11,5 mln złotych, a aż 7,5 mln z tej kwoty pochodzi z funduszy Unii Europejskiej. Roboty wykonuje firma Park-M Poland ze Starego Sącza. Szczegółowo o wszystkich zmianach, jakie przejdzie konecki park informowaliśmy TUTAJ. Do tematu rewitalizacji „płuc Końskich” z pewnością będziemy powracać.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Ruszyła rewitalizacja Parku Miejskiego w Końskich [wideo, zdjęcia]

  1. Lafar kas pisze:

    Rewitalizacja czyli zniszczenie takie samo jak inwestycja koło urzędu miasta czyli wycięcie pięknych drzew a utworzenie fontanny bez grama cienia 🤣🤣To tak samo jakby pokazać komuś spragnionemu wodę na pustyni i mu jej nie dać się napić 🤣🤣ŻENADA!!! Sadzenie w doniczkach drzew na patyku to kpina!!! Wymiana dobrych chodników na nowe to marnotrawstwo tylko po to żeby pochwalić się nową inwestycją!!! 😢😢😢Żałosne i śmieszne!! Monitoring parku to reality show na łonie natury czyli zero prywatności i zero poczucia swobody!! 🤣 To już by było lepiej ten park zrównać z ziemią jak chodzić do niego by ktoś się na Ciebie lampił bezczelnie z kamer!!!

  2. Mieszkaniec Końskich pisze:

    Lepiej naprawcie ulice Łazienną, Pocztową i wiele innych chodników po tych „kocich łbach” nie da się chodzić i już zarastają trawą a tego parkingu na rogu ul.Spółdzielczej i Warszawskiej to nie dało się zrobić z prawdziwego zdarzenia a brak ronda na skrzyżowaniu Staszica i Koneckich Odlewników – częste wypadki ,KZO codziennie smrodzi nas mieszkańców Kiepury Wojska Polskiego ale to nikomu nie przeszkadza i tak można wymieniać jakie te Końskie piękne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *