REKLAMA

Ruszyły przedsezonowe prace nad zalewem 'Antoniów’ [wideo, zdjęcia]

Właśnie rozpoczęły się prace mające przygotować zalew „Antoniów” nieopodal Radoszyc do nadchodzącego sezonu letniego. Na plażę wjechały koparki, a wokół zbiornika skoszono trawę. To jednak dopiero początek przedsezonowych działań w tym miejscu.

REKLAMA

„Przygotowujemy się do sezonu. Już w tej chwili słyszymy, że są pozytywne opinie pod kątem jakości wody, pod kątem czystości, dbamy o tą czystość, systematycznie wymieniamy piasek, dbamy o roślinność, sprzątamy napełnione kosze. Zapraszamy serdecznie Państwa nad zalew w Antoniowie, piękne miejsce, które warto odwiedzić” – opowiada nam burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala.

Już teraz władze gminy zapowiadają szereg inwestycji, które w obrębie zalewu zostaną zrealizowane jeszcze przed nadchodzącym sezonem.

REKLAMA

„Lada chwila ruszą prace budowlane – będziemy mieli przygotowane boiska sportowe do piłki siatkowej, altanki, kilka punktów świetlnych. Nie ukrywam, że musieliśmy te prace ograniczyć ze względu na to, że nasz wniosek tzw. covidowski nie został zaakceptowany pozytywnie. Zakres tych prac miał być w tym roku szerszy, natomiast z uwagi na brak akceptacji musieliśmy go zmniejszyć. Oczywiście mieliśmy wariant B, ten wariant uruchamiamy i cyklicznie będziemy upiększać nasz zalew w Antoniowie” – informuje nas burmistrz Radoszyc.

Warto dodać, że jeśli obostrzenia epidemiczne w okresie wakacyjnym zostaną poluzowane, to zalew „Antoniów” będzie także miejscem wielu zawodów sportowych, których organizację już teraz zapowiadają włodarze Radoszyc. Więcej o ofercie sportowej gminy Radoszyce na sezon letni powiemy w odrębnym materiale.

Ponadto na działkach prywatnych przy zalewie już powstały dwa miejsca, które w okresie wakacyjnym będą działać jako gastronomie. Burmistrz Michał Pękala zaprasza nad zalew nie tylko turystów, ale i inwestorów – lada chwila ruszy przetarg na dzierżawę gruntów wokół zbiornika wodnego.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *