REKLAMA

Ryszard Stańczak nowym, starym komendantem PSP Końskie [zdjęcia]

Od wtorku 23 czerwca st. kpt. mgr inż. Ryszard Stańczak jest nowym komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Końskich. Do tej pory od lutego szefował koneckim strażakom jako pełniący obowiązki komendanta, odkąd z czynnej służby odszedł komendant bryg. Grzegorz Zieliński.

REKLAMA

Świętokrzyski wojewódzki komendant bryg. Krzysztof Ciosek, uzasadniając swoją decyzję, wskazał na kompetencje i doświadczenie oraz dotychczasowe osiągnięcia st. kpt. Stańczaka. Obecny na uroczystości starosta konecki Grzegorz Piec zwrócił uwagę na doskonałą współpracę komendy powiatowej PSP z lokalnym samorządem i znajomość zagrożeń, jakie mogą pojawić się na terenie naszego powiatu.

REKLAMA

Gratulując i życząc wielu sukcesów zawodowych, starosta przekazał nowemu komendantowi obraz przedstawiający Św. Floriana wykonany w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Wspierania i Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka”. Zarówno komendant wojewódzki, jak i starosta zgodnie stwierdzili, że jest to najlepszy wybór gwarantujący sprawne funkcjonowanie jednostki i bezpieczeństwo mieszkańców.

Zdjęcia (konecki.powiat.pl):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *