REKLAMA

Rywalizowali na wiersze w koneckim Domu Kultury [wideo, zdjęcia]

Za nami  rejonowe eliminacje XXIX Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie zorganizowanym przez Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich, który odbył się w tej placówce wystartowało aż 23 recytatorów, którzy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych. Najlepsi awansowali do etapu wojewódzkiego. 

REKLAMA

Występy oceniało jury w składzie: Hubert Guza z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, Dariusz Kowalczyk dyrektor Biblioteki Publicznej im. Cezarego Chlebowskiego w Końskich oraz instruktor Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Końskich Aleksander Kopański.
Do eliminacji wojewódzkich jurorzy nominowali w kategorii klas 0 – 3: Barbarę Garlińską ze Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli (opiekunka Jolanta Krawiec), Franciszka Bąka z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli (opiekunka Małgorzata Wiśniewska) i Izabelę Tomasik z Prywatnej Szkoły Podstawowej w Końskich (opiekunka Monika Ściegienna). W kategorii klas 4 – 8: Martynę Jabłońską ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich (opiekunka Katarzyna Tymowska – Kowalska), Martę Marczyńską z ZPO w Stadnickiej Woli (opiekunka Justyna Maliborska) i Ewę Kopeć z Prywatnej Szkoły Podstawowej w Końskich (opiekunka Małgorzata Grzybowska).

Konkurs w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się 27 maja. Już teraz za naszych trzymamy mocno kciuki!

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *