REKLAMA

Rząd odmraża sport! Jest szczegółowy harmonogram

Podczas konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk przedstawiono plan odmrażania polskiego sportu w związku z wprowadzonym w Polsce stanem epidemii. Wiadomo, że w ciągu najbliższych kilku tygodni powrócą rozgrywki piłkarskie i żużel. Dozwolone będzie też uprawianie sportów indywidualnych. 

REKLAMA

Foto: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Już od 4 maja dozwolone będzie korzystanie z infrastruktury sportowej i rekreacyjnej na świeżym powietrzu. Z zastrzeżeniem, że na jednym obiekcie może przebywać maksymalnie 6 osób. Będzie to II etap likwidacji wprowadzonych obostrzeń. Jak poinformowano podczas konferencji – I etapem było otwarcie parków i lasów na prowadzenie rekreacji.

Wiadomo, że sezon w piłkarskiej Ekstraklasie zostanie wznowiony w dniach 29-31 maja i potrwa do 19 lipca. Mecze prowadzone będą (przynajmniej na początku) bez udziału publiczności. 12 czerwca wystartuje Ekstraliga Żużlowa. Co z niższymi ligami i innymi sportami? Te informacje będą przekazywane na bieżąco.

REKLAMA

ODMRAŻANIE SPORTU” – ETAPY II-V

KIEDY OTWARCIE BOISK SZKOLNYCH I KORTÓW TENISOWYCH

II etap (od 4 maja)
OBIEKTY: boiska szkolne (w tym Orliki), stadiony sportowe, korty tenisowe, stadniny koni, strzelnice, tory gokartowe, tory łucznicze, pola golfowe.
ZASADY: jednocześnie maksymalnie 6 osób (na kortach 2), zasłanianie twarzy, zachowanie dystansu, dezynfekcja rąk i urządzeń, zakaz korzystania z szatni.

III etap
OBIEKTY: hale sportowe, hale szkolne.
ZASADY: jednocześnie maksymalnie 6 osób, zakaz korzystania z szatni, identyfikacja osób, dezynfekcja rąk i sprzętu.

KIEDY OTWARCIE KLUBÓW FITNESS I SIŁOWNI

IV etap
OBIEKTY: baseny, kluby fitness, siłownie, parki trampolin, ścianki wspinaczkowe, kręgielnie, skateparki, kluby z kortami do badmintona, squasha oraz tenisa stołowego.
ZASADY: zasłanianie twarzy, zachowanie dystansu, dezynfekcja rąk i urządzeń, identyfikacja osób, ograniczona liczba uczestników.

Czwarty etap to także zniesienia zakazu organizacji imprez sportowych na świeżym powietrzu z maksymalną liczbą, 50 osób, ale bez udziału publiczności.

KIEDY POWRÓT IMPREZ MASOWYCH

V etap
Ostatni, piąty etap to pozwolenie na organizację imprez masowych. Przedstawiciele rządu poinformowali, że to bardzo daleka perspektywa i także będzie obwarowana nowymi zasadami sanitarnymi.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *