REKLAMA

Rząd promował #Nową Piątkę w naszych miastach i wsiach [wideo, zdjęcia]

Ubiegły tydzień to wielka ofensywa promocyjna ze strony przedstawicieli rządu w województwie świętokrzyskim. W różnych miejscowościach powiatu koneckiego gościli najważniejsi współpracownicy Premiera w regionie: wojewoda, jego zastępca oraz doradca. 

REKLAMA

W środę w Fałkowie oraz Radoszycach o programie rządowym #NowaPiątka opowiadał wicewojewoda  Bartłomiej Dorywalski, natomiast w Słupi Koneckiej gościł Wiktor Kowalski – doradca Agaty Wojtyszek. W czwartek wicewojewoda Dorywalski dotarł do Rudy Malenieckiej. W piątek w Końskich i Gowarczowie gościła sama wojewoda Wojtyszek, a w sobotę przedstawiciele rządu udali się do Stąporkowa oraz Smykowa.

Wszystko po to by promować pięć nowych pomysłów opracowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości –„O Nowej Piątce już mówimy od jakiegoś czasu, ale rządowi pana premiera Mateusza Morawieckiego zależy na tym by ta informacja dotarła do wszystkich regionów województwa świetokrzyskiego, do wszystkich regionów Polski. Wiele z tych programów będzie mogło być realizowane na wniosek beneficjenta tak jak program rodzina 500+, który od lipca będzie obowiązywał już na pierwsze dziecko po złożonym przez rodzica wniosku” – mówiła w Końskich wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

REKLAMA

Przypomnijmy, że oprócz 500+ na każde dziecko nowe założenia zakładają likwidację podatku PIT dla młodych pracowników do ukończenia 26 roku życia, wypłacenie trzynastej emerytury w obecnym roku, obniżenie kosztów pracy, rozwój komunikacji PKS w Polsce. Zdaniem ekspertów rządowy program to początek długiej kampanii wyborczej PiS przed jesiennymi wyborami do Parlamentu RP.

Dodajmy, że nie wszędzie w akcję włączyli się lokalni włodarze, ale na przykład w Końskich wojewodzie towarzyszył burmistrz Krzysztof Obratański, w Słupi Koneckiej jej doradcę oprowadzał wójt Robert Wielgopolan, a w Radoszycach wicewojewodę witał burmistrz Michał Pękala.

Zdjęcia z wizyt w Słupi Koneckiej, Radoszycach, Fałkowie, Smykowie, Rudzie Malenieckiej, Gowarczowie, Końskich (własne, Urząd Wojewódzki w Kielcach):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *