REKLAMA

Są chętni na pracę przy koneckich zbiornikach. Wkrótce ruszą inwestycje [wideo]

Aż pięć firm zgłosiło się w przetargu ogłoszonym przez gminę Końskie na wykonanie rewitalizacji zbiornika wodnego na tak zwanym Starym Młynie oraz zagospodarowanie terenu wokół Browarów. To oznacza, że inwestycja niebawem ruszy. 

REKLAMA

„Mamy pięć ofert wykonawczych, które gwarantują nam, że jesteśmy w stanie tę robotę zlecić, odebrać i cieszyć się jej wykonaniem. Z pięciu ofert najtańsza jest na nieco poniżej 7 milionów złotych, najdroższa powyżej 13 milionów złotych, ale wszystkie mieszczą się w kosztorysie inwestorskim, czyli w tych 13 milionach złotych.Prawdopodobnie w ciągu dwóch tygodni będziemy mieć wyłonionego wykonawcę.” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Przypomnijmy, że projekt rewitalizacji Starego Młyna i Browarów jest w 85 % finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w ramach tak zwanego Planu Morawieckiego dla miast powiatowych. W ramach prac skorzysta przede wszystkim zbiornik na tak zwanym Starym Młynie – zostanie on gruntownie oczyszczony, powstaną tam nowe urządzenia wodne zapobiegające zamuleniom i kontrolujące stan wody, a tereny wokół zbiornika będą miejscem zagospodarowanym pod rekreację. Pewne prace zostaną też wykonane na koneckich Browarach. –„Browary to w większym stopniu zagospodarowanie niedawno pozyskanych gruntów od Agencji Rolnej Skarbu Państwa. Część tylko środków dotyczy regulacji samych stawów.” – mówi burmistrz Obratański.

REKLAMA

Ostateczny termin wykonania wszystkich prac wyznaczono na 30 czerwca 2019 roku, ale jest bardzo możliwe, że firma, która wygra przetarg wykona to zadanie zdecydowanie szybciej.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *