REKLAMA

Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok lustracyjny w sprawie koneckiego radnego

Krakowski Sąd Apelacyjny odrzucił apelację obrony Wiesława M. tym samym prawomocnie uznając go kłamcą lustracyjnym. Wiesław M. to radny Rady Miejskiej w Końskich, szef klubu Prawo i Sprawiedliwość. Wyrok oznacza, że w najbliższych dniach radny powinien stracić mandat. 

REKLAMA

REKLAMA

Na początku 2020 roku Gazeta Wyborcza ujawniła, że  w przechowywanych przez Instytut Pamięci Narodowej materiałach archiwalnych znajduje się teczka personalna tajnego współpracownika kontrwywiadu o pseudonimie „Biały”, dotycząca Wiesława. M, szefa klubu PiS w Radzie Miejskiej w Końskich.

We wrześniu 2021 Sąd Okręgowy w Kielcach orzekł, że radny złożył nieprawdziwe oświadczenie lustracyjne. Orzekł też wobec radnego utratę prawa wybieralności w wyborach do Sejmu, Senatu, Parlamentu Europejskiego i w wyborach samorządowych na okres trzech lat. A także trzyletni zakaz pełnienia funkcji publicznych. Nakazał mu też zapłacić 3764,85 zł kosztów sądowych.

Radny skierował sprawę do apelacji, a dziś dowiadujemy się, że Sąd Apelacyjny w Krakowie podtrzymał wyrok z Kielc –„Utrzymano w mocy orzeczenie sądu I instancji” – mówi „Wyborczej” sędzia Tomasz Szymański, rzecznik krakowskiego sądu apelacyjnego.

Co dalej z radnym z klubu PiS? Ma on prawo do skierowania wyroku do kasacji do Sądu Najwyższego. Jednak wydany prawomocny wyrok oznacza już, że stracił on prawo wybieralności. Teraz o wyroku komisarz wyborczy pracujący przy Państwowej Komisji Wyborczej powinien poinformować Radę Miejską w Końskich. Następnie radni będą musieli podjąć uchwałę o wygaszeniu mandatu szefa PiS w gminie Końskie.

Miejsce radnego, którego mandat zostaje wygaszony zajmuje kolejna osoba z jego listy, w tym wypadku to Katarzyna Serek, zamieszkująca w Gatnikach.

REKLAMA

8 thoughts on “Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok lustracyjny w sprawie koneckiego radnego

 1. Wicher pisze:

  Katoliccy ekstremiści atakują osoby bierne religijnie. Dzieje się to od kilku lat. Odpowiada za to obóz rządzący. Robi z ludzi bandytów.

 2. lutek pisze:

  pan były radny niech odda kasę pobraną za nasiadówki radnych

 3. Bolo pisze:

  Brawo dla Sądu Apelacyjnego w Krakowie i w Kielcach sądu brać za cztery litery tą partię 👍👍👍

 4. Tylko pisze:

  Kasę powinien oddać a dlaczego osoby spoza Końskich tak jak w tym przypadku z Gatnik ma być w radzie miasta i inne osoby które nie mieszkają w Końskich zasiadają w radzie miejskiej.
  Sama nazwa wskazuje Rada Miasta a nie Rada Miasta Końskie i Okolic

 5. rosik pisze:

  GAME OWER

 6. Leon pisze:

  40 lat spokoju, nikt sobie nie rościł roszczeń wobec tego Pana a tu nagle kto ,dlaczego czy coś Państwo z tego rozumiecie ? komu podpadł !!! komu się naraził ,za co ta zemsta i dlaczego?

 7. Olo pisze:

  Musi być tu na naszym terenie jakaś miernota kapuś .

 8. Paweł pisze:

  Malickiemu jakaś łajza chciała w życiu , to zrobiła , nieźle dokuczyć . .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *