REKLAMA

Sąd nad powiatem. Co wiemy o skardze wniesionej przez Chmaja?

Wojewódzki Sąd Administracyjny rozpoczął przyglądanie się skardze wniesionej przez pełnomocnika rozwiązanej Rady Powiatu w Końskich profesora Marka Chmaja. Sprawie została nadana sygnatura, ale nie wiadomo kiedy spodziewać się jakiś rozstrzygnięć. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że rozwiązana z mocy prawa Rada Powiatu Koneckiego tuż przed pojawieniem się obwieszczenia o rozwiązaniu oddała pełnomocnictwo profesorowi Markowi Chmajowi. Ten zaś sporządził ekspertyzę udowadniającą, że rada powinna dalej funkcjonować oraz złożył szereg skarg i protestwów. Między innymi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. W skardze profesor wnioskował o uchylenie obwieszczenia oraz o wstrzymanie jego wykonalności, czyli de facto zatrzymanie procedury wyborczej oraz powrót na czas procesu na swoje stanowiska przedstawicieli odwołanej władzy.

REKLAMA

Skargę tego typu składa się za pośrednictwem wojewody świętokrzyskiego (mimo, iż skarga dotyczy działań wojewody). Ten zaś ustosunkowując się do niej przekazuje ją w ciągu 30 dni do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Jak udało nam się ustalić skarga w sprawie powiatu koneckiego trafiła już do WSA. Dzisiaj nadano jej sygnaturę.

W sprawie zebrał się skład sędziowski, ale póki co nie ma żadnych konkretnych informacji. Wiadomo jedynie, że przewodniczący składu wniósł o ustosunkowanie się do jeszcze jednej kwestii przez wojewodę świętokrzyskiego. Można się wiec spodziewać, że w ciągu przynajmniej kilku najbliższych dni nie zadzieje się nic nowego, ponieważ skład sędziowski prawdopodobnie będzie oczekiwał na odpowiedź od służb prawnych wojewody.

 

Do tematu będziemy wracać. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *