REKLAMA

Scenki z życia dawnej wsi. Przed nami II etap Przeglądu KGW [WIDEO]

Drugi etap III Przeglądu Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Końskie pn. „Tradycja kołem się toczy” odbędzie się w sobotę 9 lipca na koneckich Browarach.  Tym razem gospodynie zaprezentują scenki z życia wsi. Start o godzinie 16:00. 

REKLAMA

Na to wydarzenie zaprasza burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański –„Zapraszamy na kolejny już Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich. On zacznie się o godzinie 16:00 na Browarach. Myśleliśmy o godzinie 17:00, ale formuła konkursowa, gdzie każde z kół ma przygotować scenkę rodzajową wzbudziła takie zainteresowanie i tyle emocji, ze może się okazać, że czasu by nam zabrakło do północy. Samo miejsce już pokazało swój potencjał i mam nadzieję, że i tym razem pogoda dopisze, a KGW i panie pokażą lwi pazur jeśli chodzi umiejętności sceniczne i odtwarzanie obyczajów życia wiejskiego z całkiem nieodległych czasów” – mówi włodarz.

Tym razem członkinie i członkowie 11 Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Końskie zaprezentują scenki z życia gospodarskiego dawnej wsi. Póki co temat dziesięciominutowych prezentacji poszczególnych kół owiany jest tajemnicą. Pomiędzy kolejnymi scenkami z głośników wybrzmiewać będzie muzyka ludowa.

REKLAMA

Nie zabraknie również smacznego jadła. Gospodynie oferować będą do degustacji regionalne potrawy takie, jak: pierogi, kapustę z grochem, chleb ze smalcem i ogórkami, zalewajkę i różnego rodzaju ciasta. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00. Na scenie zaprezentują się w kolejności:

KGW Koniczynka Proćwin
KGW Przybyszowy
KGW Kornica
KGW Pod Dębami Piła Szabelnia
KGW Alebabki Wincentów
KGW Cepterki Modliszewice
KGW Rogowianka Rogów
KGW Dziebałtów
KGW Gatniczanka Gatniki
KGW dziewczyny z Brodwayu Brody 
KGW Nałęczów

A  jak przebiegał I etapu tegorocznego przeglądu? O tym więcej TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *