REKLAMA

Sebastian Binkowski: nie będę już prezesem Stowarzyszenia Senne Marzenie [wideo]

Stowarzyszenie Senne Marzenie istnieje od kilku lat, a swoją działalność rozpoczynało od organizacji charytatywnych koncertów. Od początku dowodził nim Sebastian Binkowski. 

REKLAMA

Teraz Binkowski ze względu na stan zdrowia rezygnuje z szefostwa w stowarzyszeniu. Porozmawialiśmy z nim o przyczynach tej decyzji, ale także o jego książce „Sztuka życia, czyli o tym jak być szczęśliwym” oraz o domniemanym ciężkim wypadku młodego mężczyzny – informacja o takim zajściu kilka miesięcy temu obiegła wszystkie lokalne redakcje. Zapraszamy do obejrzenia tego wywiadu.

Sebastian Binkowski i Stowarzyszenie Senne Marzenie o sobie:

REKLAMA

„SENNE MARZENIE”

Stowarzyszenie Senne Marzenie powstało w kwietniu 2013 roku. Rozpoczynając swoją działalnośc na terenie powiatu koneckiego nie przypuszczaliśmy, że rozprzestrzeni się ona tak szybko w skali kraju. Obecnie prowadzimy kilka ogólnopolskich projektów, których celem jest poprawa życia jakości naszych obywateli. Posiadamy 7 okręgów wolontariatu: woj. świętokrzyskie, lubelskie, łódzkie, mazowieckie, warmińsko-­mazurskie, wielkopolskie, małopolskie. Działa dla nas ponad 300 wolontariuszy w kraju.

NAJWAŻNIEJSZE PROJEKTY, KTÓRYMI SIĘ ZAJMOWALIŚMY W 2015r:

∙W tym roku wprowadziliśmy system wsparcia społecznego. Udzielamy bezpłatne, comiesięczne świadczenia osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej i życiowej. Z takich świadczeń obecnie korzysta blisko 150 osób.

∙ Zakończyliśmy trwające blisko 2 lata starania o utworzenie Ośrodka Terapii dla Dzieci z Autyzmem. Napisaliśmy autorski projekt „Genialny Autyzm ­odmienić codzienne chwile”, który znalazł aprobatę Banku PKO BP. Wartość projektu to pół miliona złotych. Planowane otwarcie ośrodka: 4 kwietnia 2016r. W ramach akcji organizowane są także konferencje naukowe z udziałem wybitnych specjalistów.

∙ Wprowadziliśmy POGOTOWIE 24/7 ­ to wyjątkowe Centrum Nagłej Pomocy, którego celem jest udzielanie pomocy osobom, które znalazły się w kryzysowej sytuacji. Dzięki partnerskim umowom zwiększamy szanse na natychmiastowe rozwiązanie problemu. Obecnie z naszej pomocy skorzystało ponad 500 beneficjentów, a pomoc w ciągu 24 godzin otrzymało aż 60% z nich.

∙ Zakończyliśmy akcję „Wyjdź z cienia”, której celem była pomoc kobietom, które spotyka przemoc. Wartość projektu przekracza 22 tysiące złotych. Z akcji skorzystało blisko 400 beneficjentów. Udzielono 445 porad prawnych i 165 konsultacji psychologicznych.

∙ Sfinansowaliśmy rehabilitację dla 30 dzieci z naszego powiatu. Projekt współfinansowany przez PFRON.

Ważne:

∙ Zakończono rozliczenie zbiórki publicznej na rzecz Ewy Kosteckiej i Ewy Wydry. Opóźnienie wynikało z zagubienia przez współorganizatorów protokołu ze zbiórki, a także z decyzji Zarządu Stowarzyszenia o przekazaniu środków na inny cel. Zbiórkę rozliczono 11.12.2015r. Wyniki kontroli KNF oraz MAiC nie wykazały większych nieprawidłowości w zarządzaniu środkami oraz Stowarzyszeniem.

∙ Zakończenie mojej działalności na rzecz Stowarzyszenia „Senne Marzenie” z dniem 01.01.2016r. ze względu na inne obowiązki oraz stan zdrowia. Wykryto u mnie problemy z tętnicą mózgową prawą, co uniemożliwia mi chwilowo dalsze funkcjonowanie na najwyższych obrotach.

∙ Klub Przyjaciół Stowarzyszenia Senne Marzenie powołany do życia z dn. 25.12.2015 roku ma na celu poprawę sposobów komunikacji innych o naszych akcjach, a także zdobycie dodatkowych środków na funkcjonowanie wewnętrzne stowarzyszenia. Partnerem strategicznym jest ING Bank Śląski.

 

„SZTUKA ŻYCIA, CZYLI O TYM JAK BYĆ SZCZĘŚLIWYM”

Debiutancka książka wydana w czerwcu 2014 przez Wydawnictwo BooksFactory, przetłumaczona obecnie na kilka języków: rosyjski, niemiecki, anglieski, włoski. Wydana w łącznym nakładzie 310 tysięcy egzemplarzy. Sprzedaż w Polsce wynosi 98,1% ; USA 87,2%; Niemcy 63,9%. (dane z 1.12.2015r)

Ważne:

∙ Nominacja do prestiżowej nagrody im. Teresy Torańskiej w kategorii „Najlepsza Książka 2014”

∙ Bestseller New York Times’a, ­ odbiór nagrody 23.01.2016r.

∙ Wydana na rynku niemieckim w ramach współpracy z niemieckim koncernem samochodowym w nakładzie 125 tys. egzemplarzy. Zaprezentowana podczas 66 IAA Międzynarodowe Targi Samochodów. (wrzesień 2015)

∙ Wydana na rynku amerykańskim w nakładzie 100 tys egzemplarzy. Zaprezentowana podczas Międzynarodowych Targów Książki w Nowym Jorku. (maj 2015)

∙ Wydana na rynku polskim w nakładzie 85 tys. egzemplarzy. Doczekała się w sumie II wydań + 1 poprawione.

∙ Zaprezentowana w: Nowy Jork, Włochy, Niemcy, Polska, Francja.

∙ Liczba polubień mojego autorskiego bloga wynosi ponad 5 mln i tłumaczony jest na kilka języków.

∙ 14 stycznia odbędzie się Premiera Książki Sztuka Życia w Brukseli, w dawnej siedzibie Ambasady RP. Premiera i wydanie książki na tym rynku wynika z nieudanej współpracy z angielskim wydawcą ­ do planowanej premiery w Londynie nie doszło.

∙ Dochód z polskiego wydania przeznaczony został w całości na cele charytatywne:

Stowarzyszenie Senne Marzenie, Fundacja Mimo Wszysto. Wynikało to zwarunków umowy.

∙ Dochód z niemieckiego wydania przeznaczyłem na cele charytatywne: Fundacja Zdążyć z Pomocą (250 tys). Brak uwarunkowań wynikających z umowy.

binkowski

REKLAMA

2 thoughts on “Sebastian Binkowski: nie będę już prezesem Stowarzyszenia Senne Marzenie [wideo]

  1. Bestseller New York Times chyba wśród autystycznej polonii na Alasce. Proszę o sprecyzowanie i potwierdzenie informacji jak na rzetelny serwis informacyjny przystało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *